Naga MarketsOd pewnego czasu stosunkowo regularnie w sieci pojawiają się różnego rodzaju oszuści, którzy wykorzystują wizerunki znanych i bogatych, by w ten sposób wyłudzić pieniądze. Tym razem postanowili oni wykorzystać wizerunek jednego z najbogatszych Polaków, który miał rzekomo w programie Kuby Wojewódzkiego ujawnić nową „lukę fortuny”, która może zamienić każdą osobę w milionera w ciągu 3-4 miesięcy.

Oszuści wykorzystują wizerunek Antoniego Ptaka

Antoni Ptak wraz z dziećmi: Dawidem, Albertem, Anną, Katarzyną, Antonim i Antoniną są jedną z najbogatszych rodzin w kraju. Ich majątek w 2019 roku wyceniany był na 3,1 mld zł.

Oszuści wykorzystując wizerunek miliardera wskazują jakoby ten miał przyznać w telewizyjnym show Kuby Wojewódzkiego, że odkrył “lukę”, dzięki której każdy w przeciągu zaledwie 3-4 miesięcy może stać się milionerem.

Nie daj się oszukać!

W rzeczywistości Antoni Ptak nie był jednak nigdy gościem w programie Kuby Wojewódzkiego. Oszuści chcą w ten sposób wypromować automatyczny system tradingowy w zakresie kryptowalut o nazwie Bitcoin Up. 

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę, że prawdopodobnie są to Ci sami oszuści, którzy w ubiegłym roku wykorzystując wizerunek m.in. Roberta Lewandowskiego w podobny sposób promowali oszukańczą platformę Bitcoin Trader, której nazwę zmienili później na Bitcoin Revolution. Obecnie narzędzie nosi nazwę Bitcoin Up. Jest to jednak z dużą dozą prawdopodobieństwa dokładnie to samo.

Oszuści okazali się na tyle leniwi, że nie zmienili nawet treści na promocyjnej stronie swojego produktu. Dokładnie te same słowa, którymi rzekomo przed rokiem zachwalał platformę Robert Lewandowski, teraz wypowiedział Antoni Ptak.

Ponadto, podczas “ekskluzywnego wywiadu” dla Pulsu Biznesu, który nigdy się nie odbył, Ptak miał pokazać w swoim telefonie jak wielkie zyski udaje mu się generować. Następnie wyjaśnia, że pieniądze zarabiane są automatycznie na handlu altcoinami przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji oraz że technologię Bitcoin Up wspierają najbardziej znani biznesmeni tacy jak Richard Branson, Elon Musk czy Bill Gates.Przy artykule wyświetlane są sfałszowane recenzje użytkowników, zarabiających rzekomo po kilkanaście czy kilkaset tysięcy  złotych miesięcznie dzięki „cudownej platformie”.

Autor poleca także:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułCena złota najwyżej od 8 lat. Czy uda się pokonać poziom 1800 dolarów za uncję?
Następny artykułKurs złotego (PLN) pozostaje w konsolidacji. Eurodolar (EUR/USD) z wybiciem
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here