Naga MarketsCySEC ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod pracowników Komisji.
CySEC ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod pracowników Komisji.

O reputacji Cyprus Securities and Exchange Commission wśród traderów można długo dyskutować. Sprawa IronFX i przedłużających się procedur związanych z wypłatą środków zdeponowanych przez inwestorów na rachunkach brokera wciąż budzi spore emocje. Postanowili wykorzystać to oszuści podszywający się pod pracowników CySEC i wyłudzający kolejne środki od traderów.


 Cypryjski regulator przypomina – żaden z pracowników podległych Komisji nie będzie żądać od inwestora uiszczenia opłat manipulacyjnych, kar czy – w najnowszym przypadku – zaległych podatków. Jak informuje CySEC, w sieci pojawili się oszuści podszywający się pod pracowników cypryjskiego regulatora i namawiający na transfer pieniędzy.

Jak wynika z dotychczasowego śledztwa w sprawie, oszuści posługują się wiarygodnie wyglądającymi informacjami kontaktowymi oraz logiem CySEC. Komisja wie już o próbach oszustwa za pośrednictwem adresów email takich jak international.affairs@cysec.info lub cysec@cyberservices.com. Regulator wyjaśnia raz jeszcze – te adresy nie są w żaden sposób powiązane z CySEC.

Poznaj rynek razem z HFT – odbierz 200 darmowych materiałów wideo na temat analizy technicznej i fundamentalnej

Odnotowano już kilku oszukanych, jednak informacje dotyczące konkretnej ich liczby oraz sumy pieniędzy jakie stracili objęte są na razie tajemnicą. Aby ukrócić ten proceder CySEC przypomina, że Komisja nie jest w żaden sposób zaangażowana w rozliczenia pomiędzy podmiotami pośredniczącymi w obrocie a ich klientami.

Cały proces oszustwa jest niezwykle prosty i polega na zmanipulowaniu ofiary do zapłaty najczęściej niewielkich sum pieniędzy. Jedyną nowością jest obiekt pod który podszywają się oszuści. CySEC zaleca ostrożne podchodzenie do każdego żądania zapłaty jakie pojawia się na naszych skrzynkach mailowych. Każdy mający wątpliwości co do wiarygodności kontaktującego się z nim pracownika CySEC, lub chcący zgłosić próbę oszustwa powinien skontaktować się z Komisją na adres info@cysec.gov.cyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułGBPAUD – zmiana sentymentu
Następny artykułDewaluowanie pieniądza – czego uczy nas historia?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here