Naga MarketsMaltański odpowiednik polskiej Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wystosował we wtorek ostrzeżenie skierowane do inwestorów detalicznych, w którym zwraca uwagę na stronę internetową http://www.tmseuropechina.com/index.asp, która swoją szatą graficzną łudząco przypomina witrynę Domu Maklerskiego TMS Brokers i wykorzystuje jego dane z maltańskiego rejestru licencjonowanych podmiotów, próbując wprowadzić w błąd potencjalnych klientów.


TMS Brokers nie ma nic wspólnego z nieuczciwym klonem. Uważaj gdzie zakładasz konto

Maltańska Komisja Nadzoru Finansowego (MFSA) informuje, że http://www.tmseuropechina.com/index.asp nie jest w żaden sposób powiązany z polskim domem maklerskim TMS Brokers oraz jego europejską spółką TMS Brokers Europe Limited: „Strona internetowa jest klonem autoryzowanego podmiotu, w związku z czym inwestorzy powinni unikać jakichkolwiek kontaktów biznesowych oraz przeprowadzania transakcji przy pośrednictwie fałszywego podmiotu”.

Zarejestrowany podmiot Klon
TMS Brokers Europe Limited  TMS Europe China
https://www.tmsbrokers.com/ http://www.tmseuropechina.com/index.asp
C 70460 C 70460
Oficjalne biuro: The Plaza Commercial Centre, Level 8, Suite 5, Bisazza Street, Sliema SLM 1640, Malta
Head Office: 266, Ta’ Xbiex Seafront GZR1020, Il-Gzira, Malta
266, Ta’ Xbiex Seafront GZR1020, Il-Gzira, Malta
Podmiot sam zrezygnował z licencji 29 kwietnia 2019 r. Fałszywie twierdzi, że posiada licencję MFSA

Źródło: MFSA

„MFSA pragnie przypomnieć konsumentom, aby nie zawierali żadnych transakcji dotyczących usług finansowych, chyba że upewnili się, że podmiot, z którym dokonywana jest transakcja, jest upoważniony do świadczenia takowych przez MFSA lub innego renomowanego regulatora europejskiego. Wykaz podmiotów licencjonowanych przez MFSA jest dostępny na oficjalnej stronie internetowej MFSA pod adresem http://www.mfsa.com.mt/pages/licenceholders.aspx – komentuje w nocie prasowej maltański odpowiednik KNFu.

Strona podszywająca się pod TMS Brokers łudzącą przypomina oryginalną witrynę domu maklerskiego

Polski oddział TMS Brokers w rozmowie z Comparic.pl stwierdził, że zna sprawę i samodzielnie zgłosił fałszywa domenę oraz próby podszywania się pod swoje przedstawicielstwo do nadzoru polskiego, maltańskiego oraz do polskiej prokuratury jeszcze w sierpniu bieżącego roku:

“W dniu 1 sierpnia sprawa została zgłoszona do Komisji Nadzoru Finansowego, zgłoszenie do Maltańskiej Komisji (MFSA) miało miejsce 4 dni później, 5 sierpnia. W tym czasie o sprawie została zawiadomiona również polska prokuratura. To na wniosek TMS Brokers MFSA zajęła się sprawą i po ponad 2 miesiącach wystosowała oficjalne ostrzeżenie, że strona http://www.tmseuropechina.com/index.asp nie jest w żaden sposób powiązana z polskim domem maklerskim TMS Brokers oraz europejską spółką TMS Brokers Europe Limited” – komentowała w wiadomości mailowej dyrektor marketingu TMS.

TMS jednocześnie podkreśla, że do tej pory nie otrzymał żadnego zgłoszenia od obecnego lub potencjalnego klienta, który zostałby wprowadzony w bład.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here