XTB
Strona główna Aktualności Oszukany “na kryptowaluty”. Zamiast dużego zysku 75 tys. zł zniknęło z konta

Oszukany “na kryptowaluty”. Zamiast dużego zysku 75 tys. zł zniknęło z konta

Naga MarketsOszukany "na kryptowaluty". Zamiast dużego zysku 75 tys. zł zniknęło z kontaPortal niezalezna.pl opisał historię 51-latka z powiatu gorzowskiego, który padł ofiarą oszusta. Niestety w tle pojawił się wątek kryptowaluty.

 • Portal opisał historię mężczyzny, którego ktoś oszukał “na kryptowaluty”. 
 • Naiwnemu inwestorowi obiecano spore zyski, ale w efekcie okradziono jego konto bankowe

Kryptowaluty i wizja łatwego zarobku

Do ofiary ktoś zadzownił i w czasie rozmowy telefonicznej obiecał duże zyski, które miały zostać wygenerowane za pomocą kryptowalut. Zamiast zarobku mężczyzna stracił 75 tysięcy złotych. O sprawie media poinformował we wtorek Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

O co dokładnie chodzi? Ktoś zatelefonował do 51-latka. Obiecał duże zyski w wysokości aż kilku tysięcy dolarów. Brzmiało wspaniale, ale potem szybko pojawiły się schody. Procedura odebrania pieniędzy była bardzo skomplikowana. Mężczyzna miał zainstalować na komputerze wskazaną przez oszusta aplikację.

Zarobił powyższe, ale szybko okazało się, że dzięki aplikacji przestępca zyskał zdalny dostęp do komputera ofiary. Innymi słowy mężczyzna sam zainstalował na swoim sprzęcie wirusa!

– Dalszy etap to manipulacja i gra na emocjach. Miał być bowiem zysk i kilka tysięcy dolarów, a okazało się, że będzie ostatecznie wysoka strata – dodaje – powiedział Jaroszewicz.

Miał być zysk, jest strata

Oszust zyskał, jak się okazało, nie tylko dostęp do komputera swojej ofiary, ale też do jej konta bankowego. Wykorzystał to w najgorszy możliwy sposób: wziął na mężczyznę dwa kredyty na kwotę 75 tys. zł. Pieniądze pojawiły się na rachunku, ale też szybko zniknęły. Dopiero wtedy 51-latek zrozumiał, że padł ofiarą przestępstwa.

Sam Jaroszewicz apeluje, by nie instalować nieznanych aplikacji na komputerach czy telefonach.

– Wszelkie portale, giełdy służące do inwestowania należy dokładnie zweryfikować, a transakcji dokonywać bez przekazywania komukolwiek haseł czy loginów – mówi policjant.

Możliwe, że sprawa jest związana z ostrzeżeniem, jakie wczoraj opublikowała giełda BitBay.

Uwaga ‼ ⚠Otrzymaliśmy dzisiaj zgłoszenie o przypadkach telefonów, w których osoba dzwoniąca podszywa się pod…

Publiée par BitBay sur Mercredi 8 juillet 2020

Autor poleca też: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

 1. To jest jedna z wielu pseudo giełd forexowych.
  Jak to działa?
  Portale typu firemedia / mylead promują zarabianie afiliacyjne na promowanie tego scamerskiego syfu wabiąc dzieciaki wysokim zyskiem.
  Powstaje szemranka w sieci na forach, lewe blogi zachęcające do inwestycji, reklamy na fb.
  Firemedia/mylead za skutecznego leada wypłaca 1000-1800zł
  Dzieciak zarobiony jak mało obyty w sieci człowiek połknie wabik, nabije leada, wpłaci startowe 200$ i zacznie się wtedy w kierunku ofiary zmasowany atak ‘doradców inwestycyjnych’ ze wschodnim akcentem obiecujących szybki zysk na wirtualnej giełdzie.
  Pełno ludzi się na to nabiera niestety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

ico Capital.com
Capital.com CFD Trading App
Free
Pobierz aplikację Pobierz aplikację