Naga MarketsHaker infekujący sprzętEuropol, we współpracy z brytyjską jednostką ds. cyberprzestępczości, holenderską policją, Eurojustem i brytyjską Narodową Agencją ds. Przestępczości (NCA), doprowadził do aresztowania sześciu osób podejrzanych o kradzież ponad 27 milionów dolarów w kryptowalutach. Dowiadujemy się z komunikatu prasowego z dn. 25 czerwca.

Podobno oszuści byli zaangażowani w typosquatting, sposób kradzieży danych uwierzytelniających poprzez utworzenie witryny o podobnej nazwie i wyglądzie do oryginalnej platformy (stąd „literówka” w „typosquatting”). W ten sposób zdobywali dane swoich ofiar i mogli kraść ich bitcoiny z różnych miejsc w sieci.

Kradzież 4 000 BTC

Europol uważa, że ​​hakerzy mogli użyć typosquattingu do kradzieży danych logowania, co pozwaliło im uzyskać dostęp do portfeli kryptowalutowych klientów. Europol informuje, że hakerzy uzyskali w ten sposób co najmniej 4 000 bitcoinów (BTC), należących do obywateli aż 12 różnych krajów.

Złapanych sześć osób mieszkało w Wielkiej Brytanii i Holandii. Zgodnie ze sprawozdaniem, cała akcja Europolu udała się dzięki koordynacji służb z UK i Holandii. Udostępniły one istotne informacje i dowody Europolowi, co przyczyniło się do zaaresztowania hakerów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Giełda hakerów

Kreatywność hakerów stale rośnie. Niedawno informowaliśmy o Cryptohopper. To platforma handlowa, na której użytkownicy mogą budować automatyczne strategie, które będą wykorzystywane do handlu kryptowalutami na różnych rynkach. Użytkownik Fumik0_, który odkrył złośliwe oprogramowanie zauważa, że po odwiedzeniu witryny platformy transakcyjnej Cryptohopper zostaje pobrany automatycznie plik Setup.exe, który wygląda identycznie jak legalna platforma CryptoHopper, ale w rzeczywistości jest to trojan kradnący informacje.

Właściwie strona instalowała na urządzeniu ofiary dwa wirusy – jeden zajmował się kradzeniem danych, drugi kopaniem w ukryciu kryptowalut.

Jakby tego było mało niedawno na YouTube trwała kampania promująca “generator BTC”, która w rzeczywistości jest oszustwem prowadzącym do zhackowania komputerów osób, które się na to nabiorą. W celu uwiarygodnienia, kampania informuje o ryzyku związanym z oszustwami i złośliwym oprogramowaniem promując przy tym jednocześnie “generator BTC“, który obiecuje wygenerować darmowe bitcoiny dla swoich użytkowników. W rzeczywistości to nic innego jak jedno, wielkie oszustwo, które prowadzi do pobrania i zainstalowania trojana.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here