Naga MarketsBitcoinZałożyciel dwóch funduszy hedgingowych kryptowalut został postawiony przed amerykańskim sądem federalnym za oszustwa związane z papierami wartościowymi. Przyznał się do winy i grozi mu do 20 lat więzienia. Jego dwa fundusze zgromadziły łącznie ponad 100 milionów dolarów (373 mln złotych).

  • Qin posiadał i kontrolował dwa kryptowalutowe fundusze inwestycyjne o nazwie Virgil Sigma i VQR Multistrategy Fund
  • Według Departamentu Sprawiedliwości fundusze posiadały aktywa o wartości ponad 100 milionów dolarów
  • Qin ukradł prawie wszystkie aktywa (90 milionów) z funduszu Virgil Sigma, wydając je na spekulacyjne inwestycje osobiste

USA: oszukał krypto-inwestorów na ponad 100 mln USD

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DOJ) ogłosił w czwartek, że Stefan He Qin, 24-letni obywatel Australii i założyciel dwóch kryptowalutowych funduszy hedgingowych, został oskarżony o oszustwa związane z papierami wartościowymi i przyznał się do winy przed sądem federalnym na Manhattanie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Qin posiadał i kontrolował dwa kryptowalutowe fundusze inwestycyjne o nazwie Virgil Sigma i VQR Multistrategy Fund w latach 2017-2020, opisał Departament Sprawiedliwości. Oba fundusze miały siedzibę w Nowym Jorku. Według Departamentu Sprawiedliwości te dwa fundusze posiadały aktywa o wartości ponad 100 milionów dolarów.

Qin opanował sztukę oszustwa, przedstawiając te firmy jako dochodowe strategie inwestycyjne. Wiele ofiar wpadło w jego sidła i zostało oszukanych na ponad 100 milionów dolarów – skomentował agent specjalny HSI, Peter Fitzhugh.

Amerykański prokurator Audrey Strauss powiedział, że Qin ukradł prawie wszystkie aktywa (90 milionów) z funduszu Virgil Sigma, wydając je na spekulacyjne inwestycje osobiste oraz okłamując inwestorów o wynikach funduszu i tego, co zrobił z ich pieniędzmi.

Ponadto Strauss wyszczególnił, że Qin przyznał w sądzie federalnym, iż „próbował również ukraść pieniądze” z funduszu VQR Multistrategy Fund „w celu spełnienia żądań oszukanych inwestorów z poprzedniego funduszu”. Do niedawna fundusz ten zarządzał co najmniej 24 mln USD.

Qin przyznał się do oszustwa związanego z papierami wartościowymi, za które grozi maksymalnie 20 lat więzienia. Wyrok sądu ma zapaść 20 maja.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kurs Bitcoina (BTC) wzrasta na początku nowego tygodnia

Notowania BTC/USD po piątkowej korekcie kontynuują ruch na północ. W poniedziałek kurs wzrasta o około 1,5% docierając w okolice 39 500 USD. Dalszy wzrost ceny powinien doprowadzić do testu okrągłego poziomu 40 000 USD z celem na historyczne maksimum 42 000 USD. Z drugiej strony lokalne wsparcie stanowi poziom 35 000 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: co to znaczy blik | kurs biomed | pgnig akcje | polski złoty |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here