Naga MarketsKostki scrabble ułozone w słowo FRAUD na banknocie dolarowymMówi się, że jeśli coś jest głupie, ale działa to nie jest głupie. Być może z podobnego założenia wyszedł pewien doradca inwestycyjny, który stanął przed sądem jako oskarżony o czynny udział w oszustwie finansowym. Aby spłacić swojego obrońcę w sądzie postanowił… jeszcze raz oszukać nieświadomych inwestorów. 


Louis F. Petrossi musiał przeżywać ciężkie chwile, gdy w maju 2017 roku skazano go na 44 miesiące więzienia za oszustwa wokół spółki ForceField Energy. Założyciel i prezes Wealth Research wspólnie z ośmioma innymi osobami namawiał do inwestycji w te przedsięwzięcie, które od samego początku nie miało prawa się udać. Śledztwo w tej sprawie rozpoczęło się jeszcze w 2016 roku, a sam Petrossi musiał zatrudnić dobrego obrońcę do ochrony własnych interesów.

Milion na dom, samochód i… prawnika

Poszukując sposobu na wybrnięcie z problemów finansowych związanych z zatrudnieniem prawnika, Petrossi wpadł na pomysł wykorzystania swoich zdolności analitycznych i zainwestowania pieniędzy w obiecujące start-upy, które miały przynieść sowity zysk. Jako doradca inwestycyjny, Petrossi zebrał ponad $1,8 mln od 25 znajomych inwestorów, których przekonał, że powierzone mu środki zostaną zainwestowane w rozwijające się firmy takie jak Lyft, Maplebear czy Pinterest.

Rzeczywiście, doradca zainwestował ponad $665 tys. w kilka najbardziej obiecujących przedsięwzięć, lecz pozostałą kwotę przeznaczył między innymi na remont swojego mieszkania. Dodatkowo zakupił nowe BMW oraz przeznaczył resztę środków… na spłatę zobowiązań wobec swojego prawnika, broniącego go w sądzie w sprawie ForceField Energy.

Petrossi nadużył zaufania, jakim obdarzyli go inwestorzy, z których wielu donosiło, że w wyniku jego systemu poniosło znaczne straty w oszczędnościach na emeryturę i edukację. Dzisiejszym wyrokiem Petrossi został pociągnięty do odpowiedzialności za sprzeniewierzenie na własny użytek ponad 1 miliona dolarów z funduszy inwestorskich – komentuje całą sprawę prokurator Richard Donoghue.

Przeczytaj też: „Łowcy Frajerów” atakują w Mołdawii. Za pranie pieniędzy grozi im 10 lat więzienia

Pobyt Petrossiego w więzieniu wydłużył się o kolejne 100 miesięcy, które będą naliczane równolegle do zeszłorocznego wyroku. Ponadto, musi on spłacić ponad $2,2 mln w odszkodowaniach oraz $1,17 mln grzywny za dokonane oszustwa.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here