Naga MarketsCommodity Futures Trading Commission (CFTC) złożyła pozew cywilny w nowojorskim sądzie okręgowym. Oskarżonym w tym pozwie jest Yehudy L. Belsky z Brooklynu w Nowym Jorku oraz jego firma Y Trading, LLC. CFTC zarzuca Belsky’emu oszustwa związane z nakłanianiem do obrotu opcjami binarnymi.

Jak twierdzi CFTC, Belsky składał także do Komisji nieprawdziwe oświadczenia dotyczące handlu na opcjach binarnych oraz działał jako CTA (Commodity Trading Advisor) mimo, że nie posiadał do tego uprawnień.

14 inwestorów poszkodowanych

Zgodnie z pozwem, Belsky wyłudził przynajmniej 1.256.000 $ (około 5 mln złotych) od co najmniej 14 klientów, by rzekomo handlować opcjami binarnymi w ich imieniu. Dyrektor CFTC ds. Egzekwowania Przepisów, James McDonald powiedział: “Wniesiony dziś przez nas pozew o egzekwowanie prawa pokazuje, że Komisja nieustannie dąży do wykorzenienia oszustw na naszych rynkach. Podjęte dziś działania wyjaśniają również, że Komisja będzie ścigać naruszenia prawa oraz tych, którzy składają nieprawdziwe oświadczenia. W wysiłkach zmierzających do nadzorowania rynków, będziemy nadal ściśle współpracować z naszymi partnerami w zakresie egzekwowania prawa, aby chronić opinię publiczną i zapewnić, że oszuści zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.”

McDonald wyraził specjalne podziękowania dla prokuratora ze wschodniego dystryktu Nowego Jorku i jego kolegów za włożoną pracę w równolegle prowadzonym postępowaniu karnym tegoż biura.

Belsky’emu w pozwie CFTC zarzuca się, że co najmniej od 22 czerwca 2015 roku w imieniu własnym oraz firmy Y Trading w sposób oszukańczy pozyskiwał klientów. Czynił to poprzez składanie fałszywych oświadczeń jakoby był ekspertem w dziedzinie opcji binarnych z udokumentowaną ewidencją zysków działając na rzecz wielu klientów.

W tym samym czasie Belsky rzekomo nie ujawnił, że sprzeniewierzył fundusze klientów, nie prowadził rachunku opcji binarnych w imieniu Y Trading, ani w swoim własnym imieniu, z którego mógłby handlować. Belsky, jak się przypuszcza, oszukał również niektórych klientów podając fałszywe oświadczenie dotyczące rachunku opcji binarnych oraz wykorzystując fikcyjne imię i nazwisko “Jay Bell”, by ukryć swoją tożsamość.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

To nie pierwszy raz

Okazuje się, że Belsky dopuścił się podobnych oszustw już wcześniej. Jak bowiem wynika z postanowienia CFTC z 2008 roku, Belsky oraz spółka Innovative Capital Management, której wcześniej był właścicielem, sprzeniewierzył 1.250.000 USD pieniędzy inwestorów. Dostarczał przy tym procederze fałszywe dokumenty do National Futures Association.

Za tamte przewinienia, Belsky (oraz jego spółka) otrzymał permanentny zakaz handlu. Jego ostatnie działania sprawiły, że naruszył postanowienie CFTC z 2008 roku. Złamał bowiem zakaz handlu poprzez zdobycie poświadczeń logowania oraz handel opcjami binarnymi na rachunkach swoich klientów bez ich wiedzy.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here