Naga MarketsKurs franka dolara euro i funta do złotegoJednym z banków centralnych, które podały dziś decyzję odnośnie swojej polityki monetarnej jest Szwajcarski Bank Narodowy. Zgodnie z prognozami, SNB utrzymał stopy procentowe na rekordowo niskim poziomie -0,75 proc. Bank zakłada, że w tym roku gospodarka skurczy się o 6 proc. Szef SNB Thomas Jordan powtórzył także, iż krajowa waluta jest zbyt droga, a zatem może być dalej sprzedawana przez bank. Kurs franka po decyzji nieznacznie się umocnił, a para walutowa USD/CHF utknęła na wsparciu przy 0,9484.

  • Światowa recesja zaszkodziła Szwajcarii nastawionej na eksport
  • Mocny frank nie jest na rękę SNB
  • Bank centralny w razie potrzeby będzie interweniował na rynku walutowym

SNB otwarcie mówi o interwencjach na Forex

Światowa recesja zaszkodziła Szwajcarii, która nastawiona jest na eksport. Lockdown w krajach importujących towary wstrzymał handel. Ponadto spadły wydatki konsumpcyjne, a frank szwajcarski się umocnił.

– W świetle wysoko wycenianego franka szwajcarskiego pozostajemy skłonni do interwencji na rynku walutowym – oświadczył SNB.

 – SNB utrzymuje wyraźnie gołębie nastawienie, pozostawiając otwarte drzwi do dalszej akomodacji polityki, ale niekoniecznie obniżania stóp procentowych – powiedział GianLuigi Mandruzzato, ekonomista w EFG Asset Management.

– Gwałtowny spadek prognoz inflacyjnych wskazuje na prawdopodobieństwo, że stopy procentowe SNB utrzymają się na poziomie -0,75 proc. przez kilka kolejnych lat – kontynuował Mandruzzato. Inni ekonomiści także zgadzają się z opinią, że stopy procentowe w Szwajcarii pozostaną na ujemnym terytorium przez dłuższy czas.

Kurs USD/CHF w 40-pipsowym zakresie

Na wykresie 30-minutowym pary walutowej USD/CHF poniżej widoczna jest reakcja na oświadczenie SNB (czarna strzałka). Początkowo frank osłabił się do dolara, jednak była to jedynie krótkotrwała reakcja.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.
Wykres 30-minutowy pary walutowej USD/CHF

Kurs dolara do franka kolejny dzień porusza się w 40-pipsowym zakresie, gdzie dziś nacisk wywierany jest na jego dolne ograniczenie. Utrzymanie notowań w konsolidacji daje szansę na re-test oporu przy 0,9522. Alternatywnie, po wybiciu wsparcia w okolicach 0,9482, notowania mogą zniżkować do dołka z obecnego tygodnia przy 0,9462.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here