Naga MarketsBył to z pewnością bardzo obfity tydzień na rynkach finansowych, komentarze banków centralnych dolały oliwy do ognia spekulacjom co do polityki monetarnej. Do tego doszła polityczna niepewność Waszyngtonu. Połączenie tych przywróciły do życia rynki walutowe oraz giełdy.

Najważniejsze było oczywiście wystąpienie Janet Yellen, która zaskoczyła inwestorów z opuszczoną gardą swoim bardziej gołębim tonem w wypowiedziach przed amerykańskim Kongresem. Choć Yellen jak mantrę powtarzała plan banku centralnego mający kontynuować stopniowe zacieśnianie polityki monetarnej, pojawiły się obawy co do niskiej inflacji mimo poprawiającej się gospodarki.

Potencjalnie FED może zmniejszyć tempo normalizacji polityki monetarnej jeśli inflacja nie da rady się podnieść, stąd oczy wszystkich zwrócone są na dzisiejszy raport dotyczący inflacji.

Najważniejszą myślą z zeznań Yellen jest płynący optymizm dotyczący kondycji amerykańskiej gospodarki, jednak zostało to zaburzone przez obawy nad niską inflacją. Byki na dolarze próżno szukały inspiracji w słowach Yellen podczas czwartkowej sesji, indeks dolara ruszył w kierunku 95,75. Krajowe ryzyko polityczne oraz przewaga podaży nad popytem sprawiają, że dolar może szykować się na dalsze spadki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here