Naga Marketsdraghi
Martio Draghi, Prezes EBC, kończy swoją kadencje w tym miesiącu

Analitycy TD Securities (TDS) przedstawili swój pogląd przed ważnym europejskim wydarzeniem w przyszłym tygodniu. Już 24 października poznamy najnowszą decyzję Europejskiej Banku Centralnego ws. stóp procentowych oraz oświadczenie na temat polityki monetarnej. Z kolei eksperci z MUFG opisali możliwe scenariusze dla pary EURUSD w obliczu ważnego głosowania w brytyjskim parlamencie.


EBC: Nieduże oczekiwania – TDS

Najbliższe posiedzenie EBC pod wodzą Draghiego będzie prawdopodobnie gołębie. Oczekiwania inflacyjne prawdopodobnie nadal będą rekordowo niskie, inflacja rozczarowała, a wzrost PKB będzie musiał zostać ponownie zrewidowany w grudniu. Uważamy, że rynki są zadowolone z szansy na kolejną obniżkę stóp procentowych w tym roku, nawet jeśli nie będą w stanie wycenić tego dopóki nie poznamy poglądu Lagarde na dotychczasową politykę pieniężną – napisano w raporcie.

Puzzle UE UK Unia GBP Brexit EURW ocenie ekspertów EBC raczej nie zapewni EURUSD silnej wskazówki kierunkowej. Brak świeżych inicjatyw politycznych przyciąga uwagę gdzie indziej. Gołębia wiadomość może złagodzić ostatnie wzrosty euro. Wspólna waluta powinna pozostać bardziej wrażliwa na rozwój Brexitu i szerszy apetyt na ryzyko.

Reakcja rynku powinna zostać względnie słaba podczas posiedzenia w przyszłym tygodniu. Kluczowym czynnikiem napędzającym nastroje na ryzyko będą wydarzenia na froncie Brexitu w nadchodzącym tygodniu. Jeśli chodzi o politykę pieniężną, rynek koncentruje się na wdrożeniu systemu depozytów warstwowych EBC 30 października, a także na rozpoczęciu nowych zakupów QE od 1 listopada – dodano.

Kurs EURUSD: Możliwość dalszych wzrostów, jeśli umowa Brexit przejdzie przez Parlament – MUFG

Lee Hardman, analityk walutowy w MUFG Banku prognozuje, że EURUSD utrzyma tendencję wzrostową w przyszłym tygodniu i pozostanie w zakresie cenowym 1.0950 – 1.1250.

Euro nadal nieznacznie umacnia się w stosunku do dolara amerykańskiego, a para EURUSD wzrosła do najwyższego poziomu od końca sierpnia i dalej rośnie powyżej najniższego poziomu z 1 października na poziomie 1,0879. Kolejnym kluczowym poziomem oporu dla EURUSD jest 200-dniowa średnia krocząca, która przebiega przy poziomie 1,1212 – wskazano w raporcie.

Uk i BrexitWedług Hardmana głównym fundamentem silniejszego euro było ograniczenie ryzyka braku porozumienia w sprawie Brexitu. Porozumienie w sprawie Brexitu z ostatniej chwili pomogłoby złagodzić ryzyko pogorszenia koniunktury dla gospodarki strefy euro i samego euro. Zapewniło to pewną ulgę dla strefy, biorąc pod uwagę obecne słabe tempo wzrostu.

Wszyscy będą teraz patrzeć na głosowanie parlamentarne w Wielkiej Brytanii w sobotę, aby sprawdzić, czy umowa ma wystarczające poparcie, aby przejść. Bez wsparcia DUP wynik głosowania może być na styk. Dalsza aprecjacja euro na początku przyszłego tygodnia będzie wymagała przyjęcia porozumienia w parlamencie. W przeciwnym razie widzimy spadek kursu ponownie do poziomu 1.1000. EBC ma również posiedzenie w nadchodzącym tygodniu. Będzie to ostatnie spotkanie prezydenta Draghiego, ale jest mało prawdopodobne, aby było to decydującym czynnikiem dla rynku – podsumowano.

Kurs euro do dolara w piątek na interwale dziennym źródło tradingview.com 18 10 19
Kurs euro do dolara w piątek na interwale dziennym źródło tradingview.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here