Naga MarketsOstatnie IPO 2020: Udane wejście Dadelo i słaby debiut Detalion GamesDzisiejsza sesja przyniosła dwa ostatnie debiuty spółek w tym roku na GPW. Na NewConnect wszedł producent gier z Grupy PlayWay – spółka Detalion Games, a na głównym parkiecie zadebiutowała spółka Dadelo, która od pewnego czasu należy do Grupy Oponeo. Wydaje się, że właśnie główni akcjonariusze może być największym magnesem dla nowych inwestorów chcących kupić akcje obu spółek.

  • Ostatnie IPO w tym roku: Dadelo i Detalion Games
  • Za spółkami stoją mocni, główni akcjonariusze: PlayWay i Oponeo
  • Debiut Dadelo udany: +7%
  • Debiut Ddetalion Games (-13%) podobny jak wielu spółek ze stajni PlayWay

Jeżeli chodzi o Detalion Games to po za ciekawymi grami, które mają się niebawem ukazać, inwestorzy mają prawo wierzyć, że podobnie jak ogromna większość spółek z Grupy PlayWay, także Detalion szybko da zarobić. Więcej o IPO Detalion Games pisaliśmy wczoraj, warto także zajrzeć w opracowanie statystyczne, gdyż tuż po 17 widać, że debiut wypada dość słabo i prawdopodobnie powtórzy się pewien schemat czyli akcje spółek z Grypy PlayWay, raczej warto kupować kilka dni po debiucie.

Te artykuły również Cię zainteresują
detalion
Wykres 5 minutowy Detalion Games.

Z kolei za Dadelo stoi Grupa Oponeo. Spółka mocno zainwestowała w Dadelo i równie mocno wdrożyła tam swoją strategię. Jeżeli spojrzymy na historię notowań i działalności Oponeo, zobaczymy jedno – spółka posiada ogromną zdolność do zwiększania przychodów i zdobywania rynku. Sprzedaż opon rośnie nawet wtedy, gdy zimy są bardzo łagodne.

Debiutanci silni siłą głównych akcjonariuszy

Po wejściu Oponeo do akcjonariatu, wdrożono podobne rozwiązania, co każe wierzyć, że również Dadelo będzie silnie zdobywać rynek rowerów i części oraz akcesoriów rowerowych. Sam rynek rowerowy rośnie w Polsce, jest coraz więcej ścieżek, a jazd rowerem staje się coraz bardziej modna. Konkurentem Dadelo są niemal wszystkie sieci sklepów sportowych.

Zapisy na akcje cieszyły się dużym zainteresowaniem. I redukcja wyniosła około 91%. Dzięki IPO spółka chce pozyskać środki na zwiększenie ilości produktów dostępnych z natychmiastową dostawą. W okresie 9 miesięcy 2020 łączna liczba użytkowników wyniosła 127,2 tys., z których 95,6 tys. to użytkownicy nowi, a 31,6 tys. to użytkownicy powracający. Przychody ze sprzedaży po trzech kwartałach wynoszą 52 mln zł (+104% r/r). Plany na przyszłość są ambitne:

“Moim celem jest dynamiczne powiększanie sprzedaży, nie tylko dwucyfrowe, ale może nawet trzycyfrowe. To jest cel dla zarządu, załogi. Rynek jest bardzo duży, a nasz udział bardzo mały. I tak jak Oponeo powiększało się o 60-80% przez pierwsze 3-4 lata, taki sam sobie stawiam cel” – powiedział prezes Dadelo.

“Chcemy wejść na zagraniczne rynki, ale widzimy gigantyczny potencjał w Polsce. Chcemy się „okopać” w Polsce, aby być absolutnym liderem i dopiero wtedy za zarobione pieniądze część energii poświęcić na zagranicę” – dodał.

Podsumowując, Dadelo to ciekawa spółka, która pójdzie śladem Oponeo. Na rosnącym rynku rowerów, jest sporo do zdobycia, a to co zrobiło Oponeo na rynku opon, powinno niemal zapewniać sukces Dadelo na rynku rowerowym. Po za pierwszymi minutami handlu, debiut wypada okazale. Oczywiście wiele może zależeć od sytuacji na szerokim rynku, jednak w dłuższej perspektywie, wydaje się, że inwestorzy mogą na akcjach dzisiejszego debiutanta zarobić. Warto mieć na uwadze, że wyniki Dadelo są mocno sezonowe i mocniejszego raportu należy oczekiwać dopiero w II i III kwartale.

dadelo
5 minutowy wykres Dadelo.
Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here