Naga MarketsCzłonkowie Gabinetu Zjednoczonego Królestwa wzywają do ustępstw ze strony Unii Europejskiej, aby Theresa May mogła w tym tygodniu przedstawić ostateczną umowę dotyczącą Brexitu w Parlamencie.


Andrea Leadsom, jedna z liderek Brexitu, mówi o “ostatniej szansie” dla porozumienia Wielkiej Brytanii z Unią Europejską. Negocjacje są potrzebne, aby premier Theresa May mogła uzyskać poparcie w parlamencie. Zaapelowała ona także do Partii Pracy, Konserwatywnej i Szkockiej Partii Nacjonalistycznej, aby poparli oni umowę i wstrzymali się z szukaniem zmian do czasu debaty nad ustawą w nadchodzących tygodniach.

“Myślę, że wszyscy musimy wspierać naszą premier” – powiedział Leadsom w wywiadzie.

Rozmowy na temat wyjścia z Unii zostały wstrzymane po tym, jak UE przedstawiła propozycję, którą Wielka Brytania zdecydowała się odrzucić (w ubiegły piątek). May rozmawiała także w weeknd z przewodniczącym KE –  Jean-Claude Junckerem, jednak nie doszło do żadnych wiążących ustaleń. Sytuacja cały czas nie jest więc jasna. Jeżeli umowa May zostanie odrzucona w Parlamencie, to odbędzie się głosowanie na temat przełożenia terminu Brexitu. Odłożenie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii na późniejszy termin może dać pewien oddech zarówno inwestorom, jak i właścicielom firm, którzy będą w stanie przygotować się do nadchodzących zmian. Mówi się także o tym, że jeżeli Brexit się opóźni, to w konsekwencji może to nawet doprowadzić do jego odwołania. Głosowanie w Parlamencie już we wtorek.

Zobacz także: Irlandia Północna nie chce twardej granicy z Republiką Irlandii

Sytuacja techniczna na kursie funta do dolara

Kurs funta brytyjskiego tracił cały ubiegły tydzień w stosunku do dolara amerykańskiego. Aktualnie za jednego funta trzeba płacić 1,3$. W ostatnich dniach przeważała strona podażowa, dlatego niewykluczony jest atak na niższe poziomy. Patrząc technicznie na wykres należy wziąć pod uwagę poziom 1,2910. Miejsce to wynika z dolnego ograniczenia układu Overbalance, który wyznacza równość z poprzednim odcinkiem spadkowym. Oporem pozostają okolice 1,3100, czyli strefa gdzie w ostatnim czasie mogliśmy obserwować reakcję popytu jak i podaży.

Wykres funtatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here