Naga MarketsDolar amerykański pozostaje najsilniejszy w grupie G8 pomimo niedawnego wprowadzenia programu „unilimited QE” przed Rezerwę Federalną. W ocenie analityków z Nordea, Fed będzie musiał kupić prawie wszystko z rynku albo USD będzie musiał wyraźnie osłabnąć, by ponownie przyciągnąć zagranicznych nabywców amerykańskich obligacji skarbowych. Tymczasem eksperci z UOB oczekują wzrostu pary USDJPY do poziomu 110,40.


Dlaczego nikt nie chce mocnego dolara? Może dojść do interwencji walutowej

Zasadniczo nikt obecnie nie chce silnego USD, ale to niekoniecznie oznacza, że ​​osłabnie. Generalnie silniejszy dolar zaostrza warunki finansowe poza USA. Jest to sprzeczne z teorią, która mówi, że takim przypadku słabsze waluty poza USA z zasady powinny prowadzić do wzrostu konkurencyjności – napisano w raporcie Nordea.

kurs dolaraSilny dolar jest złą wiadomością dla globalnego wzrostu, ponieważ kraje EM posiadają ogromne pożyczki denominowane w USD. Firmy na całym świecie, które zaciągnęły pożyczki w dolarach odczują wzrost zadłużenia w lokalnej walucie. Także sektor finansowy mniej chętnie udziela pożyczek, gdy USD jest silny.

Względna siła walut. Dolar króluje od początku roku. Źródło: finviz.com

Ostatnią rzeczą, której potrzebuje teraz świat, jest jeszcze silniejszy USD. W takim przypadku nie wykluczalibyśmy nowej umowy Plaza, czyli próby osłabienia dolara w skoordynowany sposób. Wszyscy płyną teraz na tej samej łodzi – dodano.

Czy wiesz, że…?

22 września 1985 roku miało miejsce porozumienia z Plaza (ang. Plaza Accord) pomiędzy Francją, Niemcami Zachodnimi, Wielką Brytanią, Japonią i USA w celu osłabienia dolara względem marki niemieckiej i jena. W 1986 jen zyskał ponad 41% w stosunku do dolara, w 1987 kolejne 17% i prawie 13% w 1988.

Kurs USDJPY zmierza w kierunku 110,40 – UOB

Strategowie walutowi z Grupy UOB są przekonani, że para USDJPY może w najbliższym czasie skierować się na obszar 110,40.

Następne 1-3 tygodnie: W zeszły piątek (03 kwietnia, kurs 108,00) podkreśliliśmy, że „wzrosło ryzyko krótkoterminowego dna”. Naruszenie poziomu „silnego oporu” w okolicach 108 wskazuje, że najniższy poziom w zeszły wtorek (01 kwietnia) wynoszący 106,89 to lokalne dno – wskazano w raporcie.

W najbliższym czasie oczekujemy wzrostu do poziomu 110,40. Wyraźne przełamanie tego poziomu oznaczałoby, że USD może wzrosnąć do szczytu z zeszłego miesiąca na poziomie 111,71. Z drugiej strony jedynie przebicie poniżej 107,30 (poziom „silnego wsparcia”) wskazywałoby, że obecna presja wzrostowa została wyhamowana – podsumowano.

Purple TradingPartnerem Aktualności w Comparic jest Purple Trading - notyfikowany przez KNF broker STP. Zobacz co oferują!
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs pary USDJPY na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs pary USDJPY na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here