Naga MarketsOsłabione nastroje na krajowym rynku. Sektor bankowy nadal na najwyższym poziomieWykazywane w poprzednich dniach pozytywne nastroje na krajowym rynku lekko osłabły. Na wykresie dziennym FW20 po wtorkowej świecy wisielca pojawiła się szpulka z wydłużonym górnym cieniem. Nie jest potwierdzeniem wcześniejszej formacji, ale również nie stanowi zanegowania i nadal podkreśla osłabienie wzrostowego impetu.

Na osłabienie popytu wpływać może środowe święto

Uwagę zwraca jednak fakt znacznego spadku wolumenu, który z jednej strony wskazuje na osłabienie popytu, a nie wzrost siły strony podażowej, lecz również może wynikać z przedłużenia weekendu po środowym święcie, na rynku kasowym wysoka aktywność jest podtrzymana. Wskaźniki AT w tym interwale nie wykazują oznak niepokoju w odniesieniu do wcześniejszej zwyżki.

Te artykuły również Cię zainteresują
W grupie spółek indeksu bazowego nieznaczną, spadkową przewagę zdobyły zniżkujące kursy spółek powiązanych z handlem detalicznym, zarówno dobrami podstawowymi, jak i wyższego rzędu, oraz sektor paliwowy. Nadal dobrze zachowują się banki, subindeks sektora jest na poziomie najwyższym od ponad 3 miesięcy. Na wykresie 60-min FW20 kurs opiera się na blisko dwutygodniowej, wzrostowej linii wsparcia.

Prawdopodobieństwo przebicia rośnie patrząc na zachowanie wskaźników AT w tym interwale. Zmiana notowań kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnie jest na lekkim minusie od wczorajszego popołudnia implikując możliwe słabsze otwarcie dla FW20. W dzisiejszym kalendarium wskazujemy na odczyty o PKB za III kw w Polsce i strefie euro oraz wskaźnika nastrojów konsumentów Uniw. Michigan.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Autor poleca również: 

Spodobał Ci się artykuł? Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje wprost na swojego emaila? Zapisz się do naszego Newslettera. ZAPISZ SIĘ >>

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here