Naga MarketsOsłabione euro na początku tygodnia, podobnie jak funt. Dolar wykazuje siłęRynki obawiają się, że problemy finansowe Evergrande mogą mieć szerszy wpływ. Traderzy zachowują też ostrożność przez posiedzeniem Fed zaplanowanym na środę. W rezultacie kurs euro i funta ugina się pod naporem dolarowych byków

Kurs euro w okolicach 1,17 USD

Kalendarz ekonomiczny na dziś jest pusty jeśli chodzi o ważne wydarzenia. Zatem inwestorzy na rynku walutowym skupią się na ogólnych nastrojach rynkowych. Te z kolei nie są najlepsze, a powodów takiego stanu rzeczy jest kilka.Po pierwsze, rynki obawiają się losu chińskiego Evergrande, którego problemy finansowe mogą mieć szerszy wpływ. Po drugie, traderzy zachowują ostrożność przed decyzją Fed w sprawie stóp procentowych, która zostanie ogłoszona 22 września. Okaże się wtedy, czy Rezerwa Federalna będzie gotowa ogłosić ograniczenie programu skupu aktywów.

kurs euro dolar 20 września

Kurs euro w relacji do dolara pokonał dynamiczne wsparcie w postaci 20-dniowej średniej (środkowa wstęga Bollingera). Od tego czasu notowania EUR/USD konsekwentnie tracą. 

Dziś cena osunęła się do najniższego poziomu we wrześniu. Niedaleko znajduje się dolna wstęga Bollingera, a kluczowe wsparcie horyzontalne na dzisiejszą sesję stanowić może obszar przy 1,1670 USD.

Funt szterling pod presją

Kurs funta pozostaje pod presją dolara, który zyskuje także wobec szerszego koszyka walut. Podobnie jak w przypadku euro, w kalendarzu nie widać żadnych istotnych wydarzeń dla funta. Przeważać w handlu będą zatem ogólne nastroje rynkowe.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.

kurs funt dolar 20 września

invest

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, notowania GBP/USD dotarły do dolnej wstęgi Bollingera. Widać tam reakcję ze strony kupujących. Patrząc szerzej, kabel pozostaje uwięziony w ruchu bocznym gdzie wsparcie stanowi strefa wokół 1,36 USD, a opór widoczny jest w okolicach 1,3980 USD. 

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kuna chorwacka kurs | forint pln | polski zloty | akcje pkp cargo | kurs lewa prognozy 2021 | polenergia kurs akcji | ropa forum |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here