Naga MarketsNotowania pary walutowej USD/PLN zaliczyły wczoraj sesję spadkową, w wyniku której zniwelowane zostały zyski niemal z trzech poprzednich dni wzrostów po odbiciu od linii trendu. Powodem było osłabienie dolara w związku z gołębią retoryką szefa Fed – Jerome’a Powella.

Jak widać na wykresie dziennym poniżej, akcja cenowa z wczorajszej sesji doprowadziła do utworzenia niedźwiedziej formacji Outside Bar, która zwykle zapowiada spadek cen. Kurs jednak znajduje się na wsparciu w postaci linii trendu biegnącej od dołka z 16 października. Taka sytuacja sprawia, że może to nie być najlepszy moment na sprzedaż dolara i zakup złotego.

Setup sprzedażowy może natomiast powstać po przełamaniu linii trendu na zamknięciu sesji oraz wybiciu nowego dołka. To dawałoby kolejne czynniki konfluencji przemawiające za spadkiem notowań.

Kluczowe wsparcie na tej parze wypada w obrębie 3.6310 i stanowi jednocześnie dolne ograniczenie zakresu. Warto natomiast obserwować także jak kurs USDPLN zachowuje się w okolicy lokalnych ekstremów.

Alternatywnie, wybicie wczorajszych maksimów otworzyłoby drogę wzrostom do górnego ograniczenia zakresu w pobliżu 3.8360.

Kluczowe wsparcie na USD/PLN wypada w obrębie 3.6310 i stanowi jednocześnie dolne ograniczenie zakresuConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here