Naga MarketsWedług modeli opracowanych przez ExMetrix dynamika polskiegoPKB zmniejszy się do 3.9% w 2019 r. Jest to scenariusz bardziej optymistyczny niż innych instytucji.

Z naszych najnowszych prognoz wynika, że w przyszłym roku nastąpi osłabienie koniunktury do 3.9%. Z odczytów modeli możemy także ustalić oczekiwany poziom PKB dla Polski w roku 2018, który jest nieco wyższy niż szacowany i opublikowany przez nas w grudniu 2017 r. (4.4%) – wynosi 4.65%.

„To scenariusz bardziej optymistyczny nie tylko od przyjętego w założeniach do budżetu na rok 2019 (3.8%), ale i od prognoz generowanych obecnie przez wiele instytucji”. – mówi Ryszard Łukoś, Szef Działu Analiz ExMetrix.

Pojawia się coraz więcej prognoz PKB dla Polski na rok 2019. Mają one w zasadzie jedną wspólną cechę: sugerują, że będzie gorzej niż obecnie. Ale jak bardzo? Poniżej prezentujemy wstępną predykcję z modelu ExMetrix prognozującego na trzy półrocza w przód. Obejmuje ona zatem rok 2019. Z prognozy tej wynika zmniejszenie dynamiki PKB do 3.9%. To scenariusz bardziej optymistyczny nie tylko od przyjętego w założeniach do budżetu na rok 2019 (3.8%), ale i od prognoz generowanych obecnie przez wiele instytucji:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here