Naga MarketsOstatnia pozycja na złocie zakończyła się stop lossem mimo prawidłowego sygnału. Kurs na tym instrumencie zmienił kierunek trendu krótkoterminowego na wzrostowy, wskazuje na to bowiem wzrostowa sekwencja dołków i szczytów. Jednakże biorąc pod uwagę pobliski opór i szerszy trend spadkowy, nie jestem na razie zainteresowany zakupami.

Słaby jen

Najsilniej do jena japońskiego umocnił się frank szwajcarski, gdzie notowania CHFJPY urosły do poziomów widzianych ostatnio w lutym br. Silne momentum i trend wzrostowy sprawia, że można będzie tu szukać okazji zakupowych po korekcie.

Nowy impuls powstał także m.in. na EURJPY czy GBPJPY:

USDCHF

Frank szwajcarski umocnił się także w stosunku do dolara amerykańskiego, co spycha w tym tygodniu notowania pod dołek z czerwca blisko 0.9790. W przypadku korekty można będzie rozglądać się za oznakami jej zakończenia, tak by dołączyć do krótkoterminowego trendu spadkowego.

EURNZD

Osłabienie dolara nowozelandzkiego w ostatnich godzinach doprowadziło do powstania silnego impulsu wzrostowego na parze EURNZD. Ponadto wybity został ostatni szczyt z 10-go sierpnia. Ewentualna korekta może dać szansę na dołączenie do panującego momentum. Silne wzrosty widoczne są również na EURAUD.

Strategię price action Tylko Dołki i Szczyty możesz wypróbować na rachunku u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty.

GBPUSD

Znaczące wzrosty krótkoterminowe można zaobserwować w ostatnim czasie na GBPUSD. Kupującym udało się wypchnąć notowania do nowego szczytu, co wskazuje na przejście w trend wzrostowy. Podobnie na GBPAUD, gdzie impuls jest jeszcze silniejszy.


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here