Naga Marketsnyse exchange giełda traderABC Inwestowania – to już dziś!

Już dziś i jutro (18 i 19 września 2020 roku) odbywa się I edycja konferencji ABC Inwestowania. Wydarzenie to otworzy przed Tobą drzwi do edukacji na temat rynków finansowych. Jeżeli chcesz inwestować, natomiast czujesz, że Twoja wiedza jest niewystarczająca, jesteś we właściwym miejscu.

Światowe rynki finansowe oczami ekspertów

W drugim panelu konferencji gośćmi Michała Stanka są Adam Drozdowski, Krzysztof Madej, Paweł Grubiak oraz Łukasz Jakubowski.

Gdzie szukać okazji w środowisku niskich stóp procentowych?

– Rynek akcji przedstawia się bardzo obiecująco w środowisku niskich stóp procentowych i podwyższonej inflacji. Jestem zwolennikiem inwestowania w wartość w związku z tym szukam wartości w spółkach wartościowych w Stanach Zjednoczonych – powiedział Adam Drozdowski, zarządzający funduszami InValue.

– Fed wyraźnie powiedział, że chce utrzymywać stopy procentowe na poziomie zero do czasu, gdy gospodarka będzie w pełni rozpędzona, tzn. inflacja na poziomie 2%, a bezrobocie niskie. W związku z tym, mówi, że chce utrzymywać realne stopy procentowe na poziomie -2% przynajmniej przez najbliższe 2-3 lata. De facto mówi inwestorom: kupujcie ryzyko. W związku z tym, lepiej być w akcjach lub obligacjach. Na najbliższe 6 miesięcy lepiej mieć value niż wzrost. – stwierdził Krzysztof Madej, prezes zarządu Mount TFI.

Dołącz już teraz!

– Obecnie mamy dekadę rynków rozwiniętych. Być może to co się dzieje dzisiaj na rynku, czyli słaby dolar, to spowoduje że te pieniądze przesuną się z rynków rozwiniętych do rynków rozwijających się. – zauważył Paweł Grubiak, prezes zarządu Superfund TFI S.A.

– Polityka monetarna w nowej wersji jest głównym driverem rynków finansowych w tej chwili. Oczywiście mamy szereg innych tematów, które pewnie poruszymy: wybory, COVID, spowalniający wzrost, demografię. W tej chwili mamy do czynienia z “financial oppression”, czyli wypychaniem inwestorów z bezpiecznych aktywów w kierunku bardziej ryzykownych. – skomentował sytuację Łukasz Jakubowski, dyrektor biura portfeli akcyjnych i zarządzający Ipopema TFI.

Dalsza część rozmowy i więcej na temat problemu obecnej sytuacji na rynkach zagranicznych znaleźć można na oficjalnej stronie konferencji ABC Inwestowania.

Jeśli nie zdążyłeś na wystąpienie online na żywo – bez obaw! Wystarczy, że zarejestrujesz się na na oficjalnej stronie wydarzenia. Czekają tam na Ciebie kolejne wystąpienia, ale także te, które już się odbyły. Całe wydarzenie jest bezpłatne!

Zarejestruj się i odbierz nagranie z konferencji!

ABC InwestowaniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here