Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Orzeł Biały specjalizuje się w recyklingu zużytych akumulatorów ołowiowych i innych materiałów ołowionośnych. Odbiorcami produktów są głównie producenci akumulatorów.

Te artykuły również Cię zainteresują
orzelbialy

Wejdź na stronę brokera HFT i sprawdź jak łatwo dokonywać tzw. “krótkiej sprzedaży” na akcjach spółek z GPW.

Spółka zyskała podczas wczorajszej sesji ponad 5%, a od początku miesiąca już ponad 20%. Widoczne jest więc wyraźne ożywienie popytu, które rozpoczęło się na historycznym poziomie wsparcia, począwszy od końca stycznia, kiedy na wykres powróciły także wyższe obroty. Sukcesem kupujących jest wybicie lokalnego oporu przy 6,45 zł, a przede wszystkim mocne wybicie ponad 2 letniej, dobrze respektowanej linii trendu spadkowego. W krótkim terminie otwiera to drogę przynajmniej do okolic 7,50 zł. Patrząc jednak szerzej pojawiają się szanse na wzrost nawet w rejon 9,30 zł, choć oczywiście będzie to wymagało więcej czasu.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa.

ursus

Notowania Ursusa podskoczyły podczas wtorkowej sesji o 5%, choć wynik w ciągu dnia był jeszcze lepszy. Wartości wzrostom dodają najwyższe obroty od listopada ubiegłego roku. Tak mocna sesja była reakcją rynku na informacje o zdobyciu kontraktu o wartości ponad 5 mln dolarów na dostawy elementów do Iranu. Patrząc na technikę trzeba przyznać, że taka informacja przydała się. Od pewnego czasu budowane jest wzrostowe podejście, któremu zdecydowanie brakuje dynamiki i w szerszym kontekście może wyglądać jedynie na korektę. Wczorajsza sesja jest pierwszym krokiem ku poprawie sytuacji, a sygnałem kupna będzie wybicie oporu 2,60 zł. Wówczas utworzy się dawno nie widziana struktura coraz wyżej położonych ekstremów cenowych, a zasięg takiego wybicia będzie można szacować przynajmniej do linii trendu spadkowego czyli okolic 2,90 zł.

invest

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here