Naga Marketsniemiecka flaga na tle niebaPrzed chwilą, o godzinie 11:00 został opublikowany indeks ZEW. Odczyt został podany dla gospodarki Niemiec oraz dla całej strefy euro.


Wskaźnik pokazujący nastroje ekonomiczne ZEW w Niemczech wyniósł -15, co jest wynikiem ujemnym, jednak lepszym niż oczekiwali tego analitycy. Prognoza kształtowała się na poziomie -18 (poprzednio -17,5). Dane są więc lepsze od oczekiwań. W przypadku odczytu dla całej strefy Euro, indeks ZEW wypadł gorzej od oczekiwań, wyniósł – 20,9, wobec prognozy na poziomie -20,1 (poprzednio -21). Wyraźnie zaskoczył odczyt indeksu ZEW bieżących warunków gospodarczych w Niemczech. Obecnie kształtuje się on na poziomie 27,6, co wobec prognozy na poziomie 42,5 jest wyraźnym negatywnym zaskoczeniem (poprzednio 45,3).

Dane indeks ZEW

Sytuacja techniczna na parze EUR/USD

Kurs euro do dolara nie reaguje mocno na opublikowane odczyty. Od 10 stycznia na tej parze walutowej utrzymuje się tendencja spadkowa. Aby mówić o jej zanegowaniu, kurs musiałby wybić kurą poziom 1,1400, który wynika z układu Overbalance, czyli największej korekty na ostatnim swingu spadkowym. Wsparciem jest poziom 1,1310.

Wykres EURtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here