Naga MarketsOrphinic Scientific chce pozyskać kapitał i wejść na NewConnectOrphinic Scientific Sp. z o.o., firma biotechnologiczna o międzynarodowym zasięgu zajmująca się rozwijaniem innowacyjnych terapii, w szczególności w obszarze chorób rzadkich, podpisała list intencyjny z Advertigo S.A. i JR Holding ASI S.A.  w wyniku, którego rozpoczęła negocjacje dotyczące połączenia z Advertigo, objęcia udziałów w Orphinic przez JRH oraz debiutu Orphinic na rynku NewConnect.

Orphinic Scientific przygotowuje się do debiutu na NewConnect

Orphinic Scientific Sp. z o.o. („Spółka”) jest założoną w 2019 r. spółką biotechnologiczną działającą w modelu portfelowym, rozwijającą innowacyjne terapie, ze szczególnym wskazaniem chorób rzadkich, tzw. sierocych (ang. orphan diseases) oraz innych wskazaniach, w których dotąd nie ma skutecznego leczenia. Spółka posiada biuro w Warszawie oraz w Palo Alto, w Kalifornii w USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podpisanie listu intencyjnego z Advertigo i JR Holding otwiera przed Spółką możliwość pozyskania znacznego kapitału na rozwój jak również w wyniku połączenia z Advertigo (tzw. odwrotne przejęcie) ma doprowadzić do notowania Spółki na rynku NewConnect. Założeniem Stron jest jak najszybsze ustalenie wszystkich parametrów transakcji, podpisanie TermSheet, Umowy Inwestycyjnej jak i umowy objęcia udziałów.

Spółka zaznacza, że postanowienia listu intencyjnego obowiązują przez okres 30 dni od dnia jego podpisania albo do dnia podpisania TermSheet i Umowy Inwestycyjnej, jeżeli nastąpi to wcześniej. List intencyjny stanowi wyłącznie wyraz intencji Stron i nie zobowiązuje ich do zawarcia finalnych umów.

Nasza Spółka dynamicznie się rozwija i uznaliśmy, iż jest to dobry moment by pozyskać kapitał i wejść na rynek NewConnect. Wybraliśmy ścieżkę odwrotnego przejęcia ze względu na szybkość i efektywność procesu. Na razie podpisaliśmy niewiążący list intencyjny, ale jesteśmy zdeterminowani by osiągnąć postawiony cel. Zainteresowaliśmy naszym modelem biznesowym znanego inwestora, JR Holding ASI, który, jeśli proces zakończy się sukcesem, znacząco dokapitalizuje Orphinic, co pozwoli przyśpieszyć realizację naszych innowacyjnych projektów medycznych – powiedział dr Adam Kruszewski, Prezes Zarządu i Współzałożyciel Orphinic Scientific.

Orphinic Scientific wykorzystuje portfelowy model biznesowy w rozwoju terapii i projektów z obszaru life science. Spółka pozyskuje wybrane, innowacyjne projekty w atrakcyjnych obszarach medycznych, w tym chorobach rzadkich, znajdujące się w fazie przedklinicznej lub na początku badań klinicznych, po czym przeprowadza projekt przez etap przedkliniczny lub I/II fazę kliniczną we współpracy z firmami typu CRO (ang. contract research organisation) oraz dąży do sprzedaży projektu do globalnych graczy rynkowych. Oprócz projektów terapeutycznych, Orphinic jest zainteresowany innowacyjnymi rozwiązaniami z obszaru urządzeń medycznych, diagnostyki czy e-health.

Założyciele Orphinic, posiadający wieloletnie doświadczenie medyczne i biznesowe, koncentrują wokół siebie kompetencje naukowe, menedżerskie i finansowe. Orphinic decyduje o kierunkach terapeutycznych potencjalnych projektów, pozyskiwaniu finansowania czy modelach komercjalizacji projektów. Projekty są często rozwijane we współpracy z pierwotnymi właścicielami praw autorskich, w ramach wydzielonych spółek specjalnego przeznaczenia, w których wspólnie jest rozwijany dany projekt.

Model portfelowy w obszarze biotechnologii i ochrony zdrowia jest od kilku lat coraz popularniejszy w USA i krajach zachodnich. Spółka zarządzająca projektami jak Orphinic, posiada kompetencja wymagane do odpowiedniego wyboru, rozwoju i sprzedaży projektów przy zachowaniu dywersyfikacji ryzyka. Inwestorzy zainteresowani branżą nie muszą wybierać konkretnych obszarów terapeutycznych tylko inwestują w spółkę zarządzającą i kompetencje kluczowych osób. Tego typu dywersyfikacja ryzyka jest atrakcyjna dla bardzo wielu funduszy inwestycyjnych i inwestycje w tego typu spółki zyskują na popularności.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs zl | kurs kryptowalut | ceny akcji pgnig | indeks dow jones | wti notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here