Naga MarketsOrlen zyskał 2,64 procent. WIG-Paliwa i WIG Górnictwo przewodziły wczorajszym wzrostomZa nami udana sesja na krajowym rynku akcji. O ile szeroki rynek nie zdołał w całości odrobić środowego spadku, to sesja wypadła pozytywnie i widać było poprawę sentymentu wśród inwestorów obecnych nad Wisłą. Motorem napędowym wzrostów były przede wszystkim duże i średnie spółki, a relatywną słabość pokazały najmniejsze podmioty skupione w ramach indeksu sWIG80.

Akcje Orlenu znalazły się wczoraj w czołówce zyskujących spółek

Patrząc przez pryzmat sektorów widać źródło tych trendów. Najwięcej zyskał WIG-Paliwa z PKN Orlen i Lotos na czele, które wzrosły odpowiednio o 2,64% i 1,82%. Nie zawiódł również indeks WIG Górnictwo, jednak ponad 80% indeksu to walory KGHM, które zyskały blisko 3%. Odnośnie tego ostatniego indeksu warto wspomnieć o mocnej wyprzedaży walorów JSW, które straciły ponad 8% w odpowiedzi na raport w zakresie słabej produkcji i sprzedaży węgla, którego poziomy r/r uległy spadkowi.Rynek oczekiwał, że w obliczu rekordowych wzrostów cen surowców spółka będzie dążyć do maksymalizacji wolumenów sprzedaży. Rekordowy obrót miał miejsce w przypadku handlu na akcjach Allegro (blisko 300 mln zł). Akcje spółki znajdują się obecnie w okolicach historycznych dołków, których przebicie może otworzyć drogę do jeszcze większej wyprzedaży.

Z kolei sesja w USA zakończyła się solidnymi wzrostami głównych indeksów, a S&P 500 zanotował najmocniejszy dzienny wzrost od marca bieżącego roku. Za oceanem nabiera tempa sezon wynikowy, który zapewne będzie miał duży wpływ na to co będzie się działo z notowaniami w najbliższych tygodniach. W dniu wczorajszym akcje Morgan Stanley wzrosły o ponad 2% po informacji o tym, że zysk na akcję w trzecim kwartale wyniósł 2,04 USD, przy oczekiwaniach rynku na poziomie 1,69 USD.

Z kolei Bank of America zyskał 4,5% – zysk na akcję w tym samym okresie wyniósł 85 centów, a oczekiwano 71 centów. Optymizm przyniosły również dane z tamtejszego rynku pracy. Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu wyniosła 293 tys. Ekonomiści spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 320 tys. wobec 329 tys. poprzednio, po korekcie z 326 tys.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Mocna sesja w Stanach Zjednoczonych przekłada się na optymizm wśród inwestorów obecnych na rynkach akcji. Nikkei 225 zyskuje ponad 1,5%, a Shanghai Composite Index blisko 0,5%. Na dodatnich poziomach są również kwotowane kontrakty terminowe na DAX i S&P500, co w naszej ocenie powinno przekładać się na pozytywne otwarcie handlu w Warszawie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw mercator | kurs korony islandzkiej wykres | kurs jena prognozy 2021 | kruk kurs akcji | pko notowania | dax index | comarch giełda |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here