Logo PKN OrlenKurs akcji spółki PKN Orlen, największego w Polsce koncernu naftowego, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,04%. Akcje taniały o 0,04 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 94,94 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego w piątek o 0,06% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy dość niskich obrotach. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 98,80 zł. Była to sesja uspokojenia, po wcześniejszym wybiciu poziomu 100 zł. W sumie od połowy maja spółka zyskuje około 20%.


Akcje PKN Orlen w kierunku 104 zł?

Notowania spółki rosną od połowy maja. Obecna fala wzrostowa rozpoczęta 14 czerwca cały czas ma się dobrze i niedawno wybiła poziom czytelnego oporu w rejonie 97 zł. Piątkowa sesja była bardzo mocna. Silne wzrosty były spowodowane publikacją szacunkowych wyników, które wypadły lepiej od oczekiwań rynku. W poniedziałek sesja przebiega w spokojnym tempie, a na wykresie dziennym nadal nic nie ulega zmianie. Mamy wybitą linie trendu spadkowego oraz wybity opór, który współtworzył przez krótki okres czasu trend boczny. Wydaje się, że zgodnie z szerszym wieloletnim trendem wzrostowym, cena powinna nadal rosnąć, tym bardziej, że opublikowane wyniki pozytywnie zaskoczyły rynek. Wydaje się, że cena powinna obecnie kierować się w stronę szczytów z marca oraz kwietnia bieżącego roku czyli do poziomu okolic 103-104 zł.

pkn orlen 23.07.2019
Kurs akcji PKN Orlen 23.07.2019, źródło: xStation 5

7 sierpnia decyzja Komisji Europejskiej w sprawie fuzji z Lotosem

Wczoraj spółka poinformowała, że zakłada iż decyzja Komisji Europejskiej w sprawie połączenia z grupą Lotos zostanie podjęta najpóźniej do końca bieżącego roku. Spółka spodziewa się że już 7 sierpnia Komisja powinna wypowiedzieć się w sprawie złożonego wniosku o zgodę na koncentrację. Spółka 3 lipca złożyła oficjalny wniosek do Komisji Europejskiej o zgodę na przejęcie kontroli nad Lotosem. Wniosek rozpoczął formalną procedurę w sprawie koncentracji obu firm. Z harmonogramu wynika, że 7 sierpnia Komisja powinna zająć oficjalne stanowisko w sprawie wniosku. Tego dnia Komisja może podjąć ostateczną decyzję w sprawie zgody lub też zdecydować o przejściu do drugiej fazy postępowania. Zdaniem spółki ostateczna zgoda jest nadal realna, aczkolwiek będzie ona zawierała prawdopodobnie sporo dodatkowych warunków do spełnienia.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here