Naga MarketsOrlen Południe przerobił 253,7 tys. ton polskiej ropy w 2020 r.W dwóch rafineriach należących do Orlen Południe: Jedliczu i Trzebini przerobiono ok. 253,7 tys. ton polskiej ropy naftowej w 2020 roku, podała spółka. W 2019 roku przerobiono 300,5 tys. ton polskiej ropy.

Orlen poinformował, że przerób polskiej ropy był nieco mniejszy, niż w 2019 roku

“Przerób polskiej ropy był nieco mniejszy, niż w 2019 roku ponieważ trwał czasowy przestój dużej kopalni ropy i gazu w Dębnie w województwie lubuskim” – czytamy  w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ropa naftowa pochodzi z kopalń eksploatowanych przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) ze złóż karpackich i zielonogórskich.

Spółka Orlen Południe powstała w ramach konsolidacji aktywów PKN Orlen. W jej skład weszły Rafineria Trzebinia i Rafineria Nafty Jedlicze. Działania konsolidacyjne objęły także Fabrykę Parafin Naftowax i Zakładową Strażą Pożarną, które zostały połączone z Rafinerią Trzebinia.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here