Naga MarketsOrlen Południe przerobi ok. 280 tys. ton polskiej ropy naftowej w 2020 rokuRafineria Trzebinia, działająca w strukturach spółki Orlen Południe, przerobi w tym roku ok. 280 tys. ton polskiej ropy naftowej, poinformował ISBnews prezes Orlen Południe Marcin Rej.

Orlen Południe szacuje przerób na ok. 260 tys. ton w 2021 roku

W 2021 roku przerób szacowany jest na ok. 260 tys., przy czym – według Reja – ważne jest uwzględnienie w tej prognozie wydajności złóż, z których Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) pozyskuje surowiec.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Ropa przerabiana w Trzebini pochodzi z polskich złóż eksploatowanych głównie na Podkarpaciu, przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo” – powiedział Rej.

Spółka Orlen Południe powstała w ramach konsolidacji aktywów PKN Orlen. W jej skład weszły Rafineria Trzebinia i Rafineria Nafty Jedlicze. Działania konsolidacyjne objęły także Fabrykę Parafin Naftowax Sp. z o.o. i Zakładową Strażą Pożarną Sp. z o.o., które zostały połączone z Rafinerią Trzebinia S.A.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Autor: Wojciech ŻurawskiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here