Naga MarketsOrlen podbije rynek w Chinach? - zapiski giełdowego spekulantaLider polskiego rynku paliwowego, spółka PKN Orlen poinformowała podczas wczorajszej sesji o swoich planach wejścia na rynek chiński. Spółka planuje oficjalne otwarcie spółki Orlen China, która zajmie się bezpośrednią sprzedażą produktów Grupy Orlen na chińskim rynku. Spółka ma wystartować w najbliższych miesiącach. Pierwszy etap działalności obejmie sprzedaż olejów silnikowych, które do tej pory dystrybuowane były w Chinach za pośrednictwem zewnętrznych partnerów. Zmiana modelu sprzedaży ma pozwolić w ciągu najbliższych trzech lat wygenerować kilkukrotnie wyższy zysk operacyjny niż obecnie. Orlen China będzie centrum kompetencji sprzedażowych, marketingowych, logistycznych i spedycyjnych na rynku chińskim.

  • PKN Orlen wchodzi na rynek chiński
  • Spodziewany mocy wzrost przychodów w dłuższym okresie
  • Na wykresie nadal układ wzrostowy

Nowa spółka zależna rozpocznie działalność od jednej prowincji, która jednak liczy 80 mln ludzi i posiada dobrze rozwinięty przemysł, co oznacza duże zapotrzebowanie na produkty paliwowe. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, spółka dość szybko powinna odczuć znaczące zwiększenie przychodów, choćby ze względu na ogromną skalę tego rynku.

Nadal trend wzrostowy

Na wykresie trwa korekta spowodowana pogorszeniem nastrojów na szerokim rynku. Po przełamaniu linii trendu i zejściu poniżej poprzedniego dołka, celami dla podaży mogę być okolice 60 zł lub nieco niżej, wsparcie przy 58 zł. Wczoraj jednak popyt wybronił końcówkę sesji i poziom dołka z połowy czerwca wciąż się broni.

orlen


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here