Naga MarketsW dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Grupa PKN Orlen jest dominującym producentem i dystrybutorem produktów naftowych i petrochemicznych w Polsce.

orlen

Spółka Orlen nadal porusza się w ruchu wzrostowym, zapoczątkowanym wybiciem linii trendu spadkowego oraz poziomu szczytu z maja bieżącego roku. Po dojściu pod poziom 50 zł rozpoczęła się dość oczekiwana korekta. Teraz kluczowy jest poziom poprzedniego, pokonanego już szczytu. Wsparcie to zostało wczoraj mocno naruszone lecz przy bardzo wysokich obrotach nastąpiła jego obrona, poprzez znaczące podniesienie ceny zamknięcia. Wczorajsza sesja, zresztą tak samo jak ostatni okres nie należą do udanych dla posiadaczy akcji. W czasie gdy giełda ostro traci warto zauważyć, że na Orlenie mocny spadek został przez wielu wykorzystany do kupna, stąd też długi dolny cień wczorajszej świecy. Tak duży wolumen, przy którym dokonała się obrona wsparcia miał miejsce w ostatnim czasie tylko dwa razy, zawsze w szczytowym momencie silnych wzrostów. To może pokazywać, że gdy uspokoi się szeroki rynek, właśnie takie spółki mogą być pierwszymi, które powrócą do wzrostów.Conotoxia

Bank Pekao SA działa od 80 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowej i największym bankiem w Polsce pod względem kapitalizacji rynkowej.

pekao

Podobnie jak ogromna większość spółek, wczoraj także PEKAO mocno tracił. W dzisiejszym zestawieniu chciałem jednak pokazać spółki, które już wczoraj przeciwstawiły się silnym spadkom, pokazując próby obrony. Jedną z takich spółek obok Orlenu, był także Bank Pekao. Mamy do czynienia z obroną linii trendu wzrostowego oraz lokalnego wsparcia. Tendencja w całym 2014 roku nadal jest delikatnie spadkowa, choć możliwe że niebawem kurs ponownie odbije w górę. Warto zauważyć, że pozostaje coraz mniej miejsce, między linią łączącą ostatnie szczyty, a linią trendu i niebawem powinno dojść do mocniejszego wybicia, które na dłuższy okres wskaże kierunek.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek z GPW na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEnerga [ENG] – kolejne odbicie od oporu
Następny artykułTfone [TFO] – analiza na zamówienie
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here