Naga MarketsOrlen i Lotos z pozytywnymi rekomendacjami - zapiski giełdowego spekulantaPrzed kilkoma dniami opublikowano najnowszą rekomendację Trigon DM dla paliwowych spółek Orlenu i Lotosu. Analityk Michał Kozak w raporcie z 7 grudnia rekomenduje kupno akcji PKN Orlen (z 12-miesięczną wyceną docelową na poziomie 70,4 zł za akcję), a także kupno akcji Grupy Lotos (wycena docelowa za 12 miesięcy wynosi 45,9 zł za akcję). Nie są to więc zbyt odległe poziomy na wykresie względem rynkowej wyceny. W raporcie zwraca się uwagę, że problemy rynku ropy naftowej mogą już być w pełni zdyskontowane. Dodatkowo, prognozuje się dość wysoką dywidendę z Orlenu w przyszłym roku.

  • Trigon DM zaleca kupno akcji Orlenu i Lotosu
  • Na wykresach niewielkie korekty

Pozytywnie pisze się także o poczynaniach Orlenu w kierunku odnawialnych źródeł energii, co powinno być pozytywnie odbierana w obecnych czasach. Sama wykresy sugeruję chwilową korektę w okresie niższej zmienności.

Te artykuły również Cię zainteresują
lotos
Reakcja popytu na Lotosie po krótkiej korekcie

Wykres PKN Orlen już zaczął korektę, a najbliższym wsparciem zdaje się być poziom okolic 57 zł. Z kolei wykres Lotosu już cofnął się na najbliższe, czytelne wsparcie, gdzie dochodzi do odbicia. W obu przypadkach ostatnie wzrosty mają zbliżony, procentowy zasięg jak odbicia po wybuchu pandemii.

Orlen z lokalnym wierzchołkiem?

Korekty w takich miejscach nie zaskakują, a na tle ostatnich lat, wyceny spółek nadal są na dość niskich poziomach. Poprawa na rynku ropy powinna więc sprzyjać kontynuacji odrabiania strat.

orlen

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here