Naga Markets

Orlen Deutschland zainwestuje 100 mln euro w budowę 868 punktów ładowaniaWarszawa, 13.09.2022 (ISBnews) – Orlen Deutschland – spółka zależna PKN Orlen – planuje budowę 434 szybkich ładowarek do samochodów elektrycznych (868 punktów ładowania) w ciągu najbliższych trzech lat, podała spółka. Wartość inwestycji wyniesie ok. 100 mln euro.

“Rozbudowa oferty e-mobilności w naszej sieci to kolejny znaczący krok w przyszłość. To największy projekt w 20-letniej historii Orlen Deutschland i wielkie wyzwanie” – powiedział członek zarządu Orlen Deutschland ds. rozwoju Piotr Guział, cytowany w komunikacie.Wszystkie punkty ładowania mają docelowo funkcjonować pod marką Orlen Charge, obecną także na rynku polskim. Jak podkreślono, nowe punkty ładowania będą powstawać przede wszystkim na istniejących stacjach paliw, ale planowane są również nowe lokalizacje, tylko dla ładowarek, a także instalacja urządzeń na terenach zewnętrznych partnerów.

To pierwszy etap ogłaszanej w tym roku inicjatywy elektromobilnej Orlen Deutschland, która poza rozbudową sieci ładowarek w ciągu trzech lat, ma też zawierać inne rozwiązania z dziedziny mobilności.

Jak zapowiedziano, w celu skutecznego wdrożenia tego programu, spółka zatrudni do 25 specjalistów z dziedziny elektromobilności.

Spółka zapowiada także rozbudowę istniejącej sieci stacji paliw, szczególnie w południowej części Niemiec, o punkty wyposażone w pełną gamę produktów i usług, w tym myjnie, sklepy, parki ładowania i automaty do tankowania.

Orlen Deutschland to spółka z Grupy PKN Orlen, która zarządza siecią blisko 600 stacji w Niemczech, działających głównie pod marką star – Grupa Orlen. Pierwsze placówki z logo Orlen działają m.in. w Berlinie, Hamburgu i Monachium.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 131,5 mld zł w 2021 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

XTB

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dino akcje rekomendacje | kurs akcji eurocash | intercars cena akcji | giełda forum | dow jons | notowania cdr | akcje cdprojekt |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here