whitebit

Orlen akcje prognozy na najbliższe dni: kurs Orlen broni kluczowego wsparcia. Spółka traci ponad 5% w zaledwie 3 dni Akcje Orlen drożały podczas piątkowej sesji o 0,58%. Była to kolejna spokojna sesja jednak, z nieśmiałą próbą powrotu do zwyżki, a nawet wybicia w górę z wąskiej konsolidacji na linii trendu. Kurs cały czas oscyluje na linii trendu spadkowego, która zatrzymuje wszelkie wzrosty od pół roku. Aktualnie, w poniedziałek 12 lutego 2024 roku za jedną akcję Orlenu zapłacić trzeba 66,05 zł.

Orlen akcje atakują linię bessy

Nadal brakuje przełomu na rynku akcji Orlenu. Pomimo tego, wykres sygnalizuje się, nadal mamy bardzo korzystne perspektywy. Po gwałtownym odbiciu kurs wzrósł o 14%, by następnie utknąć w wąskiej konsolidacji na linii trendu spadkowego.Analizując sytuację, przyjmując że trend jest spadkowy, a ostatnie nastroje na rynkach ogólnie uległy pogorszeniu, można by oczekiwać większego zainteresowania ze strony sprzedających oraz chęci realizacji zysków z odbicia na akcjach Orlenu. Jednakże, obserwowany brak reakcji ze strony podaży sugeruje rosnące szanse na wyjście z konsolidacji w górę.

Takie wyjście byłoby równoznaczne z przebiciem linii trendu spadkowego, co stanowiłoby sygnał do dalszych wzrostów, z potencjalnym celem na poziomie 69 zł, odpowiadającym maksimom z października. Ostatnia rekomendacja DM BOŚ wyceniła akcje na 90 zł. Potencjał wzrostów sięga zatem niemal 40%.

Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>Dalsza część artykułu pod filmem
Aktualne wskaźniki Orlen

Spoglądając na dane fundamentalne, czyli wskaźniki rentowności, wartości rynkowej oraz wypłacalności i przepływów pieniężnych, Orlen (PKN) prezentuje się na tle branży i indeksu WIG bardzo dobrze i większość wskaźników wypada lepiej niż dla szerokiego rynku czy branży.

Orlen, wcześniej znany jako Polski Koncern Naftowy Orlen, to polski koncern wielobranżowy, który ma znaczący wpływ na różne sektory gospodarki. Działa on na rynkach biopaliw, gazownictwa (w tym poszukiwania i wydobycie, logistyka, dystrybucja oraz sprzedaż hurtowa i detaliczna gazu ziemnego), energii elektrycznej i cieplnej, petrochemii, prasowym, produkcji nawozów sztucznych, poszukiwań, wydobycia i przerobu ropy naftowej oraz sprzedaży detalicznej. Warto podkreślić, że w 2022 roku ORLEN Spółka Akcyjna zatrudniała imponującą liczbę około 65 tysięcy pracowników, co świadczy o jej roli jako jednego z kluczowych graczy na polskim i międzynarodowym rynku.Zapisz się do newslettera Comparic.pl >>

Conotoxia


Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>
Zajmuje się rynkiem akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz rynkiem walut. Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.