Naga MarketsOrganizatorzy nieuczciwego ICO, które promował Floyd Mayweather i DJ Khaled przyznali się do winy
Od lewej: Floyd Mayweather i DJ Khaled

W USA trwa proces dot. osób związanych z ICO, które promowało się za pomocą celebrytów, w tym boksera Floyda Mayweathera i muzyka DJ Kaleda. Nowe wieści dot. Sohraba „Sama” Sharma, współzałożyciela Centra Tech Inc., o którym to projekcie właśnie mowa. Okazuje się, że przyznał się do do winy i stawianych mu zarzutów.

  • Centra Tech Inc. stało za ICO, które promowało się za pomocą celebrytów, w tym boksera Floyda Mayweathera i muzyka DJ Khaleda. 
  • Współzałożyciele firmy przyznają się kolejno do tego, że oszukali inwestorów.

Twórcy ICO przed sądem

Inni współzałożyciele Centra Tech, Robert Farkas i Raymond Trapani, już wcześniej przyznali się do winy. Zarzut, jaki im się stawia, dot. wprowadzania w błąd inwestorów, którym wmawiano, że firma opracowała kartę debetową umożliwiającą użytkownikom dokonywanie zakupów za pomocą waluty cyfrowej w każdej firmie akceptującej Visa lub Mastercard. Farkas ma zostać skazany w październiku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Trio pracowało wcześniej w firmie wynajmującej luksusowych samochodów na Florydzie o nazwie Miami Exotics. Potem wystartowało ze wspomnianym projektem. Okazało się, że szybko znalazło inwestorów dzięki wzmiankom w mediach społecznościowych. Te ostatnie były możliwe dzięki współpracy z gwiazdami, w tym Mayweatherem i DJ Khaledem.

Tokeny Centry

Prokuratorzy zauważyli w 2018 r., że trzej mężczyźni poprosili inwestorów o przekazanie im środków w ramach ICO. W zamian za te wypłacali swoją walutę – „token Centry”, w skrócie CTR.

Do kłamstw dot. samego produktu doszły i inne. Założyciele projektu kłamali też w sprawie swoich kompetencji i wykształcenia. Twierdzili, że skończyli studia na Harvardzie i są managerami z 20-letnim doświadczeniem biznesowych. Do tego doszły informacje o partnerstwach z dużymi firmami, w tym MasterCard i Visa oraz domniemane licencje w ponad 38 stanach. Oczywiście wszystko było kłamstwem.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here