Naga MarketsOrbis logoGrupa Orbis jest największym operatorem hotelowym w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.

Spółka podała prognozy, z których wynika, że osiągnie w 2019 roku wynik EBITDA w przedziale 520-550 mln zł.

Prognozowana EBITDA uwzględnia wpływ MSSF 16 – Leasing obowiązującego od dnia 1 stycznia 2019 roku.

“W związku z prowadzonym procesem rozdzielenia linii biznesowych prowadzonych przez emitenta i jego spółki zależne, zarząd emitenta podjął decyzję o podaniu do wiadomości publicznej podziału powyższej prognozy na wynik operacyjny EBITDA części nieruchomościowej prowadzonej działalności w przedziale 410-430 mln zł. Prognoza ta obejmuje zyski z tytułu usług świadczonych w hotelach stanowiących własność lub dzierżawionych przez emitenta i jego spółki zależne oraz uwzględnia ogólne koszty wsparcia oraz wynik operacyjny EBITDA części serwisowej prowadzonej działalności w przedziale 110-120 mln zł. Prognoza ta obejmuje w szczególności: (i) zyski z tytułu umów o zarządzanie i franczyzy zawarte z podmiotami trzecimi (zewnętrznymi) oraz (ii) wartość wewnętrznej alokacji zysków przypisanych do części serwisowej, które staną się przedmiotem długoterminowych umów zarządzania, na podstawie których spółki zależne od Accor, po nabyciu od emitenta działalności serwisowej, będą zarządzać wszystkimi hotelami stanowiącymi własność lub dzierżawionymi przez emitenta i jego spółki zależne” – czytamy w komunikacie.

 

Orbex

Sytuacja na wykresie:

Spoglądając na wykres z dziennymi notowaniami, widać że spółka silnie zyskuje na wartości. Wszystko wskazuje na to, że kurs może w najbliższych dniach atakować ostatnie maksimum przy 108,50 zł.

orbis
źródło xStation 5

Czytaj także: Akcje Lotos atakują ważny opór. Spółka zakupiła nową platformę wiertniczątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here