Naga MarketsGrupa Orbis jest największym operatorem hotelowym w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej.

orbis
źródło xStation 5

Akcje spółki poszybowały na starcie wczorajszej sesji o ponad 18% w górę. Powodem nagłej zwyżki była informacja, która pojawiła się jeszcze przed otwarciem sesji. Największy akcjonariusz firma AccorHotels złożył do Komisji Nadzoru Finansowego zawiadomienie o zamiarze ogłoszenia wezwania na nabycie za gotówkę 21 800 593 akcji Orbisu, których obecnie jeszcze nie posiada, stanowiących 47,31% kapitału zakładowego. Cena w wezwaniu to 87 zł, taki też poziom został bardzo szybko osiągnięty. Współpraca obu firm trwa od niemal pół wieku. Jeżeli Accor przejmie 100% akcji, prawdopodobnie zdecyduje się wycofać Orbis z warszawskiego parkietu.

Zobacz również: Poranny przegląd GPW – GPW, LiveChat, Rafako

Grupa Pekabex jest producentem prefabrykatów żelbetowych i sprężonych, które są wykorzystywane w wielu obszarach budownictwa.

pekabex

Spółka zyskiwała podczas wtorkowej sesji około 7% przy podwyższonych obrotach, które utrzymują się od dwóch dni. Jest to nieco spóźniona reakcja rynku na opublikowane wyniki za trzeci kwartał, które bardzo pozytywnie zaskoczyły. Firma wypracowała w tym czasie 18 mln zł zysku netto wobec 7,24 mln zł przed rokiem. Wynik z działalności operacyjnej po trzech kwartałach wzrósł o ponad 132%, a wynik EBITDA o 96%. Poprawie uległy także marże. Sam trzeci kwartał pokazał mocny wzrost przychodów z poziomu 162 mln zł przed rokiem do obecnych ponad 254 mln zł. Od stycznia przychody wynoszą już 646 mln zł, podczas gdy przed rokiem było to nieco ponad 444 mln zł. Zysk netto za 9 miesięcy to 40,83 mln zł, podczas gdy w 2017 roku było to zaledwie 16,62 mln zł. W październiku kurs wybił tegoroczne maksima, po niewielkiej korekcie, pod wpływem świetnych wyników, cena znowu rośnie. Wydaje się więc, że w dłuższej perspektywie kolejnym celem może być szczyt z połowy 2016 roku, a więc okolice 14 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here