Naga MarketsSezon wyników trwa nie tylko w Stanach gdzie Facebook poinformował co prawda o lepszych zarobkach, lecz gorsze prognozy sprawiły, że cena akcji giganta social media zanurkowała o około 20% w handlu posesyjnym. Na szczęście nic nie zapowiada, by podobna historia powtórzyła się na akcjach Orbisu czy Banku Millennium, które opublikowały dziś swoje raporty kwartalne. 


Orbis prognozuje EBITDA nawet na poziomie 480 mln zł

Wyniki Orbisu – spółki dysponującej największą siecią hoteli w Polsce i w Europie Wschodniej zawodzą oczekiwania analityków, lecz wciąż nie są gorsze niż przed rokiem. Grupa oferuje 19 000 pokoi w ponad 100 obiektach oraz jest wyłącznym licencjodawcą marek AccorHotels w 16 krajach Europy. Dzięki silnej pozycji rynkowej w drugim kwartale tego roku spółka osiągnęła przychody na poziomie 418,8 mln PLN – informuje raport.

Te artykuły również Cię zainteresują
EBITDA (zysk operacyjny przedsiębiorstwa przed potrąceniem odsetek od zaciągniętych zobowiązań oprocentowanych, podatków, amortyzacji wartości niematerialnych i prawnych oraz amortyzacji rzeczowych aktywów trwałych) wynosi 164,4 mln PLN i jest o 2,7% gorsza od oczekiwań analityków. Mimo to w ujęciu kwartalnym wartość wskaźnika rośnie o 306,9%. W ujęciu rocznym wysokość EBITDA pozostaje płaska (+0,2%).

Wyniki Orbis w Q2 2018 wobec konsensusu PAP

źródło: PAP Biznes

Zysk netto ORB w drugim kwartale 2018 roku wyniósł 219,3 mln PLN wobec spodziewanych 238,5 mln PLN. Wciąż jednak jest to wynik lepszy o 134,8% od raportowanego przed rokiem.

Jednocześnie spółka poinformowała o prognozach EBITDA na rok 2018. Według oceny zarządu wskaźnik powinien zmieścić się w przedziale 465 – 480 mln PLN.

Orbis – sytuacja na wykresie

Spółka po wybiciu kanału wzrostowego 15 czerwca pozostaje w rejonie 90,5 PLN. Najbliższy opór znajduje się na poziomie 95 PLN za akcję.

Bank Millennium lepiej od przewidywań

Zdecydowanie lepiej jeśli chodzi o sprostanie oczekiwaniom analityków poradził sobie Bank Millennium [MIL]. Spółka jest ogólnopolskim bankiem uniwersalnym oferującym swoje usług wszystkim segmentom rynku. Bank stanowi centrum Grupy Banku Millenium w skład której wchodzą m.in. Millennium Leasing czy Millennium Dom Maklerski.

Skonsolidowany zysk netto grupy Banku Millennium w II kwartale 2018 roku wzrósł do 192,7 mln zł z 173,6 mln zł rok wcześniej – informuje w raporcie bank. Zysk netto MIL okazał się o 2,8 proc. wyższy od konsensusu na poziomie 187,4 mln zł.

Wyniki Banku Millennium w Q2 2018 wobec konsensusu PAP

źródło: PAP Biznes

Bank Millennium – sytuacja na wykresie

Spółka od samego otwarcia notowań zaczęła silnie zyskiwać w reakcji na lepsze od prognoz wyniki finansowe. W pół godziny po pierwszym dzwonku na GPW MIL zyskuje już ponad 3,4% (na czas pisania artykułu).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here