Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Grupa Hotelowa Orbis jest największą siecią hoteli w Polsce i Europie Wschodniej.

Notowania podczas środowej sesji otworzyły się luką wzrostową. Ostatecznie kurs wzrósł o 3,1%. Jest to pozytywna reakcja na opublikowane dzisiaj wyniki. Te nie zawiodły akcjonariuszy i sporo parametrów zostało poprawionych, choćby zysk netto i operacyjny, przychody ze sprzedaży czy choćby hotelowa frekwencja. Cena znacząco przybliżyła się do poziomu poprzedniego szczytu, przy którym zaszła dość gwałtowna reakcja podaży pod koniec października ubiegłego roku. Spadki wyhamowały jednak przy linii trendu i od ponad 3 miesięcy trwa ruch wzrostowy. Wybicie poprzedniego maksimum mogłoby potwierdzić powrót spółki do trendu wzrostowego. O spółce pisałem ostatnio 30 listopada.

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

Enel-Med prowadzi działalność na krajowym rynku usług medycznych, dysponując przychodniami, pracowniami diagnostycznymi oraz wieloprofilowym szpitalem.

Spółka zanotowała wczoraj kolejna udaną sesję, tym razem rosnąc o 3,9%, choć wynik w ciągu dnia był sporo wyższy. Patrzą cna wykres w tygodniowej skali czasowej, widać że cena od dwóch lat poruszała się w ramach kanału spadkowego, kilkukrotnie testując obie jego krawędzie. Aktualnie trwa wybicie górą, które należy rozpatrywać jako pozytywny sygnał. Wydaje się, że cena powinna rosnąć do okolic 13 zł, gdzie znajdują się wcześniejsze szczyty. Trudno szacować na ile duże są szanse wybicia ich, ale gdyby do tego doszło, byłby to prawdopodobnie początek nowego trendu wzrostowego.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFOMC minutes: Brak konkretów w sprawie stóp osłabia dolara
Następny artykułAUD/CHF – silny trend wzrostowy, opcja CALL
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here