Naga Markets

Orange zyskało wczoraj ponad 5 procent. WIG20 z czwartą z rzędu wzrostową sesjąWtorkowa sesja na GPW przebiegała pod dyktando byków. Tego dnia WIG20 przy obrotach na poziomie 677 mln PLN zyskał 1,2% (czwarta z rzędu wzrostowa sesja) i zatrzymał się na poziomie 2252,4 pkt. Do najsilniejszych blue chipów należały takie podmioty jak: Orange (+5,1%), Tauron (+4,2%) oraz JSW (+2,9%). Z drugiej strony znalazło się pięć spółek, w tym: CD Projekt (-2,5%), Allegro (-1,6%) oraz Asseco PL (-0,9%).

Orange zakończyło wczorajszą sesję nad kreską

Trochę gorzej poradził sobie indeksy mWIG40 i sWIG80, które tego dnia zyskały odpowiednio po 0,6%/0,5%. Podczas wtorkowych notowań najsilniejszym indeksem był WIG-LEKI, który zyskał 2,7% (zasługa Mabionu, który urósł o 8,1%). Obroty na całym rynku wyniosły 998 mln PLN. Warto zauważyć, iż wczorajsza sesja była ostatnią, która rozliczana jest w 2021 r., a od środy transakcje inwestorów będą kwalifikowały się już na poczet 2022 roku.Również na innych europejskich parkietach dominował kolor zielony – DAX poszedł w górę o 0,8%, a CAC40 zyskał 0,6%. Inwestorzy w Wielkiej Brytanii mieli dzień wolny w związku z drugim dniem Świąt Bożego Narodzenia. Na Wall Street panowały mieszane nastroje. Piąta sesję z rzędu zyskiwał Dow Jones (+0,3%), S&P500 znajdował się na plusie większość dnia, jednak na ostatniej prostej zszedł pod kreskę tracąc 0,1%, a Nasdaq zakończył notowania ze stratą 0,6%.

Inwestorzy z uwagą przyglądają się rosnącej liczbie zakażeń Omikronem, w ciągu dnia pojawiła się informacja, iż w USA jest obecnie najwięcej hospitalizowanych dzieci z Covid19 od początku pandemii. W Azji Shanghai Composite Index finiszuje 0,7% na minusie, a Nikkei idzie w dół o 0,8%. Od samego rana kontrakty terminowe na DAX i na amerykańskie indeksy znajdują się na lekkim plusie.

Autor: Krzysztof Tkocz, analityk BDM

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dom development gpw | akcje pgnig notowania | wp notowania | ropa notowania | bitcoin trader | neuca akcje prognozy | broker stp |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here