Naga MarketsLogo Orange PolskaKurs akcji spółki Orange Polska, jednego z największych na krajowym rynku operatorów telekomunikacyjnych, rósł podczas wczorajszej sesji o około 5,46%. Akcje drożały o 0,36 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 7,05 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego 2,31% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, porównywalnych do ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 6,85zł. W sumie od dołka wyznaczonego w połowie marca, kurs wzrósł o ponad 40%.


Nadal pod lokalnym oporem

Spoglądając na wykres dzienny spółki, widać że cena w ostatnim czasie respektowała lokalny opór w rejonie 6,70 zł. Wczoraj miało miejsce już trzecie, dynamiczne podejście pod tą strefę, które w końcu zakończyło się sukcesem. Powinno to oznaczać dalszą zwyżkę w kierunku 7,50 zł, gdzie mamy najbliższy opór. Spółki telekomunikacyjne faworyzowane przez rynek, gdyż specjalnie nie ucierpiały na wybuchy pandemii koronawirusa, a wręcz przeciwnie, co rusz informują o wzmożonym ruchu telefonicznym czy internetowym. Generalnie więc Orange powinien trzymać się w dość dobrej formie, pod warunkiem utrzymania spokoju na światowych rynkach akcyjnych.

orange 10.04.2020
Notowania Orange 10.04.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Spółka zauważa wzmożony ruch

Klienci Orange Polska spędzają na rozmowach przez telefony komórkowe o 40% więcej czasu niż przed epidemią koronawirusa – poinformowała niedawno spółka. „Od poniedziałku, 16 marca, szkoły i uczelnie wyższe zostały zamknięte, a edukacja przeniosła się do sieci. W tym czasie również wiele firm pracuje zdalnie. Odzwierciedleniem tych zmian w pierwszym tygodniu po zamknięciu szkół był wyraźny, o ponad 40% większy niż zwykle ruch danych w stacjonarnej sieci internetowej Orange. Przejście na zdalny tryb funkcjonowania było widoczne także w przypadku sieci mobilnej, przez którą w pierwszym tygodniu ogólnopolskiej kwarantanny w porównaniu do średniego zużycia w poprzednich tygodniach, przepłynęło o ok. 25% więcej danych” – podano w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here