Naga MarketsOrange zatrzymane przy 6,80 zł. Relatywna siła na tle szerokiego rynku Kurs akcji spółki Orange Polska, jednego z największych na krajowym rynku operatorów telekomunikacyjnych, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,98%. Akcje taniały o 0,06 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 6,53 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego wczoraj o 0,42% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, porównywalnych do ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 6,56 zł. W sumie od początku października półka zyskuje około 27%.


Orange zatrzymany pod oporem 6,80 zł

Zachowanie kursu spółki w listopadzie oraz w grudniu sugeruje, że jest ona silniejsza od szerokiego rynku. Relatywna siła wynika z faktu, że kiedy główne indeksy mocno straciły w ostatnim czasie, tutaj mamy jedynie płytka korektę, bez konsekwencji dla szerszego trendu wzrostowego. Spoglądając na wykres z dziennymi notowaniami ceny, widać że kurs dotarł pod strefę oporu okolic 6,80 zł czyli pod szczyt z końca lipca. W tym miejscu pojawia się niewielka korekta, która na razie w żaden sposób nie neguje trwającej zwyżki. Także analiza obrotów wypada korzystnie, gdyż nie jest widoczna ani większa dynamika przeceny ani też wyższe obroty w czasie słabszych sesji. Wydaje się więc, że wybicie z zakresu między 6,25 zł, a 6,80 zł powinno wskazać dalszy kierunek notowań. Jeżeli sytuacja na szerokim rynku legnie poprawie, zapewne dużo większe szanse przypisywałbym kontynuowaniu trendu wzrostowego.

orange 6.12.2019
Notowania Orange 6.12.2019

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Inwestycje w światłowody po 2020 roku bez zwiększania nakładów

W ostatnich dniach spółka przekazała informację dotyczące inwestycji w sieci światłowodowe. Firma rozważa dalsze inwestycje w budowę sieci światłowodowej w Polsce po 2020 roku ale bez istotnego zwiększania wydatków inwestycyjnych. Planowane jest współdzielenie infrastruktury z innymi operatorami, co mogłoby zmniejszać koszty. Od 2015 roku spółka zainwestowała już w rozwój sieci światłowodowej ponad 3 mld zł. Usługa jest obecnie dostępna dla ponad 4 mln osób, czyli blisko 30%wszystkich domów i mieszkań w Polsce.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here