Naga Markets

Orange z problemami w rejonie 7 złKurs akcji spółki Orange Polska, jednego z największych na krajowym rynku operatorów telekomunikacyjnych, spadał podczas piątkowej sesji o około 0,86%. Akcje taniały o 0,06 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 6,84 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego w piątek 0,38% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach względem ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 6,89 zł.

Czas na korektę?

Notowania spółki po fatalnej pierwszej połowie 2022 roku podnoszą się. Od października ubiegłego roku kurs wzrósł o 40%. Obecnie, w krótkim terminie możliwa jest jednak korekta. Cena testuje linię, przy której zatrzymywały się poprzednie fale wzrostowe. Po za tym, widać spowolnienie dynamiki wzrostów w rejonie 7 zł.

orange 16.01.2023
Notowania Orange 16.01.2023

Rekomendacja kupna

Haitong Bank, w raporcie z 9 stycznia, podtrzymał rekomendacje “kupuj” dla Orange Polska. Cena docelowa dla akcji Orange Polska została podniesiona do 7,9 zł z 7,6 zł.

“Pozytywnym zaskoczeniem są ogłoszone niedawno kryteria aukcji 5G, gdzie cena wywoławcza pozostała bez zmian na poziomie 450 mln zł. Utrzymujemy jednak nasze przewidywania co do budżetu na 5G na niezmienionym poziomie 650 mln zł” – napisano w raporcie.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułPZU z 65% wzrostem bez większej korekty. Kurs na ważnym oporze
Następny artykułJak insiderzy handlują na GPW? W grudniu to 55% nabycia akcji!
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.