Naga MarketsOrange z próbą wyjścia na nowe, tegoroczne maksima Kurs akcji spółki Orange Polska, jednego z największych na krajowym rynku operatorów telekomunikacyjnych, rósł podczas piątkowej sesji o około 1,23%. Akcje drożały o 0,09 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 7,48 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego w piątek 0,11% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach względem ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 7,43 zł. W sumie od końca czerwca akcje zyskując o około 15%.

Dominacja popytu

Notowania spółki od końca czerwca wykazują się siłę relatywną na tle głównych indeksów. Orange zyskuje w tym czasie 15% doprowadzając w miniony piątek do testu tegorocznych maksimów. Patrząc na dużą dynamikę podejścia, wydaje się, że może to być tylko przystanek na drodze do wyższych poziomów. Kolejnymi celami są bowiem ubiegłoroczne szczyty powyżej 7,90 zł.orange 19.07.2021
Notowania Orange 19.07.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

1,6 mld zł zysku ze sprzedaży światłowodu

W konsekwencji transakcji dotyczącej Światłowód Inwestycje, Orange Polska (OPL) oczekuje, że rozpozna jednorazowy zysk w wysokości ok. 1,6 mld zł, podał operator. Spółka spodziewa się zamknięcia transakcji do końca sierpnia br. “W konsekwencji transakcji dotyczącej S-I, Orange Polska oczekuje, że rozpozna jednorazowy zysk w wysokości około 1,6 mld zł.

Zysk ten obejmuje wynik na sprzedaży 50% udziałów w S-I do APG (przed opodatkowaniem) oraz rewaluację pozostałych 50% udziałów będących własnością OPL. Zamknięcie transakcji jest uwarunkowane uzyskaniem zgód właściwych organów do spraw konkurencji i jest oczekiwane do końca sierpnia 2021 r.” – czytamy w komunikacie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig akcje forum | dow jones | jsw analiza | notowania dom development | bitcoin | ropa wti | cd projekt kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here