Naga MarketsOrange wycenione na 7 zł. Prognoza 0,25 zł dywidendy za 2020 rok Analitycy Haitong Banku, w najnowszym raporcie, podnieśli cenę docelową dla akcji Orange Polska do 7 zł, podtrzymując nastawienie neutralne.

“Najważniejszym czynnikiem wpływającym na wycenę spółki w perspektywie krótkoterminowej będzie ewolucja projektu FiberCo. Analitycy wyceniają go na ok. 2,1-2,7 mld PLN. Spółka planuje przedstawić zaktualizowaną strategię w II kw. 2021 r., która zdaniem analityków będzie się koncentrować na już wcześniej rozwijanych obszarach, czyli Fiber, konwergencji i ICT.” – podano w raporcie. 

Te artykuły również Cię zainteresują
Haitong Bank uważa, że spółka może być gotowa do ponownego wypłacania znaczącej dywidendy, jednak jedyną przeszkodą mogą być dodatkowe i nieznane wydatki kapitałowe na częstotliwość 5G. Zdaniem analityków spółka może być gotowa, aby wypłacić za 2020 r. dywidendę w wysokości 0,25 zł na akcję, co daje stopę dywidendy w wysokości 3,8%.

Bez wyraźnego trendu

Na wykresie mamy dość nieokreślony trend. Biorąc pod uwagę druga połowę roku, wycena na poziomie 7 zł, zdaje się być średnim poziomem notowań. Ewentualnych szans na zarobek można więc szukać bliżej 6 zł, przy wsparciu opartym o ostatnie dołki.

orange


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here