Naga MarketsOrange wraz z energetyką odnotowało wczoraj solidny wzrostPierwsza sesja bieżącego tygodnia nie przyniosła większych zmian na amerykańskim rynku, indeks S&P 500 zakończył sesję z minimalnym minusem, a nieco mocniej o 0,4% przecenił się Nasdaq. W bieżącym tygodniu inwestorzy mogą już zajmować pozycje pod sezon raportowy, który rusza jutro, rozpoczynając się do publikacji wyników przez banki takie jak JP Morgan, czy Goldman Sachs.

Orange zyskało wczoraj 3,4%

Z najnowszych danych zaskakująco wypadł chiński eksport i import, eksport w USD wzrósł w marcu o 31% r/r, wobec konsensusu 38%, za to import zwiększył się aż o 38%, podczas gdy analitycy spodziewali się wzrostu o 24%, przekłada się to na znacznie mniejszą nadwyżkę w chińskim handlu (14 mld USD vs oczekiwane 52 mld USD).

Te artykuły również Cię zainteresują
Początek tygodnia na krajowym rynku zdecydowanie należał do spółek energetycznych, które odnotowały dynamiczny wzrost (PGE +13,6%, Enea +12,2%, Tauron +8,5%), po zapowiedzi przedstawienia projektu wydzielenia aktywów węglowych ze wspomnianych spółek. Wzrost sektora energetycznego wspomógł indeks WIG20 (+0,4%), w którym poza energetyką solidny wzrost odnotowało również Orange (+3,4%), po podaniu informacji o utworzeniu join venture z APG w celu budowy sieci światłowodowej. Wśród blue chipów najgłębsze spadki odnotowały walory KGHM (-3%) i Allegro (-2,2%).

WIG w układzie dziennym

W indeksie mWIG40 za Eneą znalazła się Develia (+5,2%) i Grupa Azoty (+4,8%), a na przeciwległym biegunie spadki kontynuowała Polenergia (-6,4%). W indeksie sWIG80 dominowały spółki z sektora budownictwa: Instal Kraków (+8,2%), Mirbud (+7,4%), Polimex Mostostal (+7,3%) i Erbud (+6,7%), a w największym odwrocie znalazły się PEKABEX (-5%) i Astarta (-4,7%), która po sesji opublikowała wyniki finansowe. Z pozostałych informacji – DataWalk miał 6,3 mln straty netto w 2020 r., wobec 11 mln zł straty w 2019 r. Przychody wzrosły z poziomu 3,5 mln zł do 15,7 mln zł.

Autor: Adam Dudoń

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ranking kryptowalut | internetowy kurs funta | kryptowaluty notowania | notowania pgnig | bitcoin kurs 2020 |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here