Naga MarketsOrange rozważa sprzedaż infrastruktury światłowodowej. Kurs blisko 8 zł Kurs akcji spółki Orange Polska, jednego z największych na krajowym rynku operatorów telekomunikacyjnych, rósł podczas piątkowej sesji o około 0,35%. Akcje drożały o 0,02 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 7,86 zł. Jest to niezły wynik na tle tracącego w piątek 0,17 % indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach względem ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 7,22. W sumie od dołka wyznaczonego w połowie marca, kurs wzrósł o ponad 65%.

  • Orange może sprzedać część infrastruktury światłowodowej
  • Mocna reakcja na wykresie

Atak na kluczowy opór

Notowania spółki wyraźnie się ożywiły w końcówce ubiegłego tygodnia. Powodem była informacja o tym, że Orange rozważa sprzedaż części swojej infrastruktury światłowodowej w Polsce. Wartość sprzedanych aktywów miałaby sięgać nawet 1 mld euro. To znacząco wpłynęłoby na zyski firmy w kolejnych raportach. Podkreślono jednak, że w tej sprawie nic nie jest jeszcze przesądzone.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na razie na wykresie mamy atak na czytelny opór nieco poniżej 8 zł. Wykres tygodniowy wskazuje, że cena na tle poprzednich lat nadal jest na niskim poziomie, a kolejne szczyty zatrzymują się na linii, które je łączy. Jeżeli więc dojdzie do wybicia, cena powinna sięgnąć okolic górnej krawędzi kanału czyli 8,50 zł.

orange 20.07.2020
Notowania Orange 20.07.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Współpraca z Inea

Orange Polska podpisał kolejną umowę o dostępie do sieci światłowodowej Fiberhost, dotyczącą sieci wybudowanych w ramach trzeciego konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC3) i obejmie kolejnych 550 tys. gospodarstw domowych w kraju, podała INEA. Współpraca INEA i Orange Polska w zakresie otwartych sieci światłowodowych rozpoczęła się w 2017 roku.

Wtedy operator uzyskał dostęp do sieci komercyjnych, czyli budowanych ze środków własnych INEA. Dwa lata później rozszerzono współpracę o infrastrukturę budowaną w ramach pierwszego i drugiego konkursu Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC). Teraz podpisana została kolejna umowa, na sieci powstające w ramach trzeciego konkursu POPC.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here