Naga MarketsLogo Orange PolskaOrange Polska ocenia, że powrót do dywidendy w 2021 roku jest coraz bardziej prawdopodobny, ale zależy od ostatecznej ceny za częstotliwość 5G, powiedział prezes spółki.

Równocześnie Orange Polska liczy na pozyskanie “przy dobrych warunkach finansowych” ok. 150 mln zł gotówki ze sprzedaży należności na raty. Sprzedaż tych należności przyczynia się do poprawy zarządzaniem kapitału pracującego. W tym celu spółka stosuje także odwrócony faktoring. Pozyskane w ten sposób środki operator inwestuje w swoją podstawową działalność, szczególnie inwestycje w światłowody.

Prezes poinformował także, że Orange Polska zakłada duże inwestycje w technologię 5G w 2021 roku. Podkreślił, że spółka ma rezerwę na 5G. Chce być w tym obecna, widzi w tym przyszłość, prowadzi piloty. Niedługo będą ogłoszenia dla Warszawy, Lublina. Inwestycje zaczną się w 2020, ale szczególnie duże inwestycje zakładane są w 2021. Dodał, że na przełomie roku spodziewany jest potencjalny przetarg lub aukcja częstotliwości 5G.

Żeby ocenić skalę inwestycji, brakuje ceny licencji. W Europie były one bardzo zróżnicowane. Rząd będzie musiał znaleźć kompromis między swoimi potrzebami i możliwościami operatorów.

Sytuacja na wykresie:

Wczorajsze wzrosty po zaskakująco mocnych wynikach, doprowadziły do naruszenia linii korekty. Nadal jednak lokalne ekstrema pozostają w układzie spadkowym. Biorąc pod uwagę, że spółka silnie zdrożała w ostatnim czasie, może pojawić się problem z dalszymi wzrostami. Wydaje się, że kluczowe będą najbliższe sesje. Jeżeli popyt podchwyci temat odbicia z czwartku, może dojść do zakończenia korekty. Jeżeli jednak w najbliższych dniach cena zacznie spadać, może okazać się, że wybicie po wynikach było tylko chwilową reakcją rynku, a cena szybko wróci na lipcowe minima.

orange
źródło xStation 5

Czytaj także: Akcje PKN Orlen wybijają ważny poziom. Spółka z nową, wyższą rekomendacjąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here