Naga MarketsOrange ponownie w kluczowej strefie wsparcia Kurs akcji spółki Orange Polska, jednego z największych na krajowym rynku operatorów telekomunikacyjnych, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,30%. Akcje drożały o 0,02 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 6,84 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 1,01% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach względem ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 6,78 zł. W sumie od końca kwietnia akcje spadają o około 15%.

Znowu przy wsparciu

Notowania spółki od wielu miesięcy poruszają się bokiem w niezbyt określonym trendzie. Kluczowym elementem technicznym, którym od miesięcy jest respektowany jest strefa w rejonie 6,65 zł. Ten poziom już wielokrotnie blokował wzrosty w pierwszych miesiącach roku. Po wybiciu, poziom powinien działać jako wsparcie. Obecnie więc powinna pojawić się kolejna próba odbicia notowań.orange 16.06.2021
Notowania Orange 16.06.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Przedłużona umowa z Play

Orange Polska przedłużył umowę roamingu krajowego z Play, podał Orange. Umowa ta zapewni min. 300 mln zł przychodów do 2025 r., podkreślono. “W dniu 7 czerwca 2021 r. Orange Polska oraz P4 (operator sieci Play) podpisały przedłużenie umowy roamingu krajowego (obecna umowa wygasa w czerwcu 2021 r.). Współpraca będzie kontynuowana w obecnej formule ‘take-or-pay’, która gwarantuje dodatkowy minimalny przychód dla Orange Polska w wysokości 300 mln zł łącznie w latach 2021-2025.

Umowa dotyczy stosunkowo ograniczonego ruchu w porównaniu do ruchu generowanego przez klientów własnych Orange Polska i posiada wbudowane mechanizmy kontroli w celu zapewnienia odpowiedniej jakości usług” – czytamy w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here