Naga MarketsOrange Polska rekomenduje niewypłacanie dywidendy z zysku za 2020 r.Orange Polska zarekomendował niewypłacanie dywidendy z zysku za 2020 rok, podała spółka. Jednocześnie zarząd zadeklarował zamiar wypłaty dywidendy – pod pewnymi warunkami – w wysokości 0,25 zł na akcję w 2022 roku z zysków za 2021 rok.

Zarząd Orange Polska podjął uchwałę w sprawie przeznaczenia całego zysku spółki na kapitał rezerwowy

“Biorąc pod uwagę niepewność związaną z brakiem publikacji warunków aukcji częstotliwości pasma 5G oraz końcowych zapisów dotyczących regulacji w zakresie cyberbezpieczeństwa, w dniu 19 maja 2021 roku zarząd Orange Polska podjął uchwałę w sprawie przeznaczenia całego zysku spółki za 2020 rok na kapitał rezerwowy oraz niewypłacania dywidendy w 2021 r.” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Uchwała została pozytywnie zaopiniowana przez radę nadzorczą Orange Polska. Rekomendacja zarządu wymaga zatwierdzenia przez walne zgromadzenie akcjonariuszy, wskazano również.

“Jednakże, po sukcesie strategii Orange.one, zarząd jest przekonany, że Orange Polska jest na właściwej drodze do powrotu do trwałego wynagradzania akcjonariuszy. Wobec tego zarząd deklaruje, że będzie proponował wypłatę dywidendy w wysokości 0,25 zł na akcję w 2022 roku z zysków za 2021 rok, pod warunkiem, że wskaźnik dług netto/EBITDAaL nie przekroczy poziomu 2,1x, uwzględniając wynik aukcji na pasmo 5G. Zarząd przedstawi politykę dywidendową podczas aktualizacji strategii zaplanowanej na 28 czerwca 2021 roku” – podsumowano.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii komórkowej, stacjonarnej, dostępu do internetu, TV oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP). Spółka jest notowana na GPW od 1998 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 11 508 mln zł w 2020 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here