Naga MarketsOrange Polska prognozuje niski jednocyfrowy wzrost EBITDAaL i przychodów w 2021Orange Polska prognozuje niski jednocyfrowy wzrost EBITDAaL (wobec 2 797 mln zł w ub.r.) i przychodów (wobec 11 508 mln zł w ub.r.) w 2021 r., podała spółka.

Finax

Orange prognozuje niski jednocyfrowy wzrost EBITDAaL

“Zarząd prognozuje w 2021 roku wzrost EBITDAaL w ujęciu procentowym na niskim poziomie jednocyfrowym. Przewidujemy dalszy wzrost w podstawowych usługach telekomunikacyjnych (konwergentnych, komórkowych i szerokopasmowych), które mają istotne znaczenie dla osiąganej marży zysku, kontynuację strategii budowy wartości w działaniach komercyjnych, wzrost przychodów z usług IT i integracyjnych oraz dalszą optymalizację kosztów. Oczekujemy, że decyzje regulacyjne o obniżce stawek MTR i FTR będą miały niekorzystny wpływ na przychody, ale jedynie ograniczony wpływ na rentowność. Ponadto, spodziewamy się dalszej presji na wysokomarżowe usługi tradycyjne (stacjonarne usługi głosowe, detaliczne i hurtowe)” – czytamy w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ekonomiczne nakłady inwestycyjne mają zmieścić się w zakresie 1,7-1,9 mld zł wobec 1,8 mld zł w 2020 r., podano w prezentacji.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii komórkowej, stacjonarnej, dostępu do internetu, TV oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP). Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here