Naga MarketsOrange Polska podtrzymało prognozę wzrostu rok do roku wartości EBITDAaL (EBITDA po uwzględnieniu kosztów leasingu) w 2020 r. wobec 2,718 mld zł uzyskanych w 2019 r., podała spółka.

Finax

Orange Polska podtrzymało prognozę wzrostu rok do roku wartości EBITDAaL w 2020 r.

“Zgodnie z raportem bieżącym 3/2020 opublikowanym w dniu 12 lutego 2020 roku, grupa prognozuje, że wartość wskaźnika EBITDAaL będzie w 2020 roku wyższa niż osiągnięta w 2019 roku (2,718 mld zł po przekształceniu). Biorąc pod uwagę wyniki osiągnięte w pierwszej połowie 2020 roku oraz podjęte dodatkowe działania w celu ograniczenia skutków kryzysu, zarząd Orange Polska podtrzymuje prognozę wzrostu wartości wskaźnika EBITDAaL w 2020 roku. Jednakże, zarząd będzie ściśle monitorować sytuację i na bieżąco dokonywać oceny wpływu pandemii COVID-19 na wyniki grupy” – czytamy w komentarzu zarządu do wyników kwartalnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
EBITDAaL na koniec czerwca 2020 r. wyniosła 1 401 mln zł (według MSSF16) wobec 1 297 mln zł rok wcześniej (według MSSF16). Marża rentowności operacyjnej (EBITDAaL do przychodów) wzrosła o 1,5 pkt proc. do 24,9%.

W prezentacji spółka podała, że w samym II kw. br. EBITDAaL wyniosła 728 mln zł (według MSSF16) wobec 662 mln zł rok wcześniej (według MSSF16).

“Na wynik EBITDAaL istotny wpływ miały zdarzenia związane z pandemią koronawirusa. W ramach podejmowania kroków mitygujących jej negatywny wpływ dokonaliśmy zmian w zakresie systemu nagród jubileuszowych w Orange Polska. Pozwoliło to na rozwiązanie rezerw bilansowych na przyszłe świadczenia pracownicze w kwocie 64 mln zł co przełożyło się na wprost na wynik finansowy. Z drugiej strony zawiązaliśmy dodatkowe rezerwy szacując ryzyko związane ze złymi długami oraz antycypując niewywiązanie się z pewnych zobowiązań z jednym z dostawców” – czytamy także.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii komórkowej, stacjonarnej, dostępu do internetu, TV oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP). Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator notowania | notowania dax | nasdaq | pgnig gpw | kurs eur online | kurs euro on line |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here